Zatímco pro některé ženy je perfektní make-up samozřejmostí, pro spoustu z nás zůstává stále velkou neznámou. Make-up používáme na sjednocení pleti a zakrytí nedokonalostí, pokud ho však neumíte správně nanést, docílíte opačného účinku a může se stát, že na nedokonalosti spíše upozorníte. V tomto článku se dozvíte, jak make-up nanést precizně a tak, aby na pleti působil přirozeně a dlouho vydržel.

Ani ten nejlepší make-up na světě není schopný zakrýt nedokonalosti na naprosto zanedbané pleti. Nanesení make-upu tedy předchází dokonale vyčištěná pleť. Dbejte na to, aby vaše pleť byla neustále dobře hydratovaná, nezapomínejte na pravidelné odličování a celkovou péči.

Krok č. 1: Výběr make-upu

Až si budete v drogerii vybírat make-up, vybírejte podle typu své pleti, popřípadě se nebojte poradit s personálem. Barvu make-upu otestujte nanesením na hranu čelisti a zkontrolujte, zda vámi vybraný odstín koresponduje i barvou krku. Pokud máte dostatek času, doporučuji po nanesení chvíli počkat, než make-up zaschne, díky čemuž zjistíte, zda vám opravdu sedí – konzistence může zoxidovat a make-up změnit barvu.

 Krok č. 2: Příprava pleti

Před nanesením make-upu si umyjte obličej a dokonale ho vyčistěte od všech nečistot. Následně na obličej naneste svůj běžný krém a nechte ho vsáknout do pokožky. Aby vaše pleť byla dokonale hladká, make-up déle vydržel a výsledek byl přirozený, můžete použít podkladovou bázi – při výběru podkladové báze sledujte složení a vyhněte se silikonům, které ucpávají póry a mohou vám na obličeji způsobit neplechu.

Krok č. 3: Čím make-up nanášet?

Existuje více možností. Make-up můžete aplikovat prsty, štětcem nebo tzv. beauty blenderem. Beauty blender neboli houbičku nejdříve navlhčíme a až poté naneseme make-up. Nevýhoda houbičky je, že musíte nanést více make-upu, saje totiž doslova, jako houba. Se štětcem tento problém není, výsledný finish díky nanesení štětcem vypadá dokonale díky krouživým pohybům štětcem. Jeho nevýhodou je, že se s ním hůř dostává do malých oblastí, jako např. oblast kolem nosu nebo pod očima. Většina žen stále ještě make-up nanáší obyčejně prstem. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, vždy se před aplikací ujistěte, že máte ruce perfektně čisté. Jako výhodu nanášení make-upu prsty vnímám to, že v prstech máme větší cit a bez problémů se dostaneme do všech zákoutí obličeje, navíc je to naprosto finančně nenáročné, narozdíl od beauty blenderu, který je poměrně drahý. Výsledný efekt však nikdy nebude tak precizní, jako za použití štětce či houbičky. Vyzkoušejte všechny varianty a zůstaňte u toho, co vám bude nejlépe vyhovovat.

Krok č. 4: Nanesení

Jak už bylo řečeno výše, způsob aplikace (prsty, houbička, štětec) už je na vás a vašich osobních preferencích. Pouze dbejte na to, abyste ho aplikovala opravdu precizně. Až těsně k hranici vlasů, očí a samozřejmě i na krk. Naneste ho skutečně všude, kde je potřeba, ať je vaše tvář sjednocená a bez fleků.

Krok č. 5: Zapudrování

Výsledek nezapomeňte zafixovat pudrem. Pudr používáme proti nežádoucímu lesknutí se a také, aby make-up vydržel, co nejdéle v dobrém stavu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno