Manžel se přiznal, že je gay: Zprvu se to zdálo všechno pohádkové. S Mirkem jsme se seznámili ještě na škole a já se do něj zamilovala až po uši. Když jsme školu dokončili, sehnali jsme si bydlení a za čas pomýšleli i na založení rodiny.

Pohádková svatba

Naši i Mirkovi rodiče chtěli svatbu, a protože nám ji celou zaplatili, nebyli jsme proti. Byla jsem bílá nevěsta jako z pohádky. Užila jsem si celý den a pamatuji si ho dodnes. Růžové růže jako svatební kytice – když jsem ji házela, chytila ji má kamarádka, která se pak skutečně za rok vdala… Třípatrový svatební dort a tříchodové svatební menu. Zábava, tanec a povídání až do večera.

Dvě děti

Za 2 roky po svatbě se nám narodila první dcera – Katka. Miminko jsem si užívala a i Mirek se snažil zapojovat do domácích prací. To ale netrvalo dlouho. Často se pak naopak stávalo, že přicházel pozdě domů, s výmluvami, že se zdržel v práci. Tenkrát jsem si ještě myslela, že je to pravda, že se snaží vydělat víc peněz, když já jsem doma na mateřské.

Za další 2 roky se nám narodila Sofinka. Práce se dvěma dětmi bylo víc než dost, ale Mirek už se tolik neúčastnil. Chodil z práce čím dál tím později a často odjížděl i na služební cesty. Tak jsem musela s dětmi všechno zvládnout sama, ještě štěstí, že se obě babičky zapojily do hlídání, jak jen to šlo.

Život šel dál a holky rostly, Kačenka šla do školky, pak i Sofinka. A Katka poprvé do školy. Byl to pro ni velký krok, ale stále se do školy těší. A Sofinka by už taky chtěla chodit do velké školy, aby byla jako starší ségra.

Manželství je čím dál tím horší

Zato mezi námi manželi to bylo čím dál horší. Mirek už skoro doma ani nebydlel. Manželský život už bych si ani nevzpomněla, jak vypadá. Holky se na tátu občas ptaly, ale odmala byly zvyklé, že moc není doma.

Mirek přichází s pravdou ven. Manžel je gay

Když jsme měli slavit desetileté výročí od svatby, přišel Mirek zcela zkroušený s kyticí růží. A že mi musí něco říct. Čekala jsem, že má milenku nebo tak něco. Ale z něj vypadlo něco mnohem neuvěřitelnějšího: Marie, já jsem gay, celou dobu jsme se to snažil potlačovat, už od puberty, ale nejde to. Promiň, občas jsem ti byl nevěrný, ale ne se ženou.

Tak to mě po pravdě zasáhlo nejvíc, kdyby mi byl nevěrný se ženami, tak by to asi tolik nebolelo. Sedla jsem si do křesla a plakala. Holky se seběhly a snažily se mě utěšovat, aniž by věděly, co se stalo. Ani zatím nemám sílu jim to říct, pak už by tátu třeba vůbec neměly rády.

Když to nejhorší opadlo, domluvili jsme se s Mirkem na rozvodu. Já budu žít sama s holkama v našem bytě a on je bude moct kdykoliv navštívit. A Mirek bude žít se svým přítelem, někde mimo město, v jeho bytě.

Ani ve snu by mě nenapadlo, že za tolik let nepoznám, že můj muž je na chlapy. Mrzí mě to a bolí to. Proč nebyl tolik upřímný na začátku, a hlavně k sobě? Takto zkazil život jak mně a holkám, tak i sobě samotnému.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

4 KOMENTÁŘE

  1. Tak se mohl ocitnout v situaci kdy se donutil aby nebyl za zmetka a buznu a doufal že si zvykne a jak šel čas tak čim dál tim víc zabředával až se v něm něco zlomilo
    (Pardon překlikl sem se a zveřejnil nehotový komentář)

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno