Která žena se už někdy ve svém životě nezajímala o hubnutí? Myslím, že jich moc nebude. Hubnutí je pro ženy velmi časté téma, protože každá žena se chce líbit (nejen okolí, ale především sama sobě), každá žena se sebou chce být spokojená a asi každá žena by si přála vlastnit postavu svých snů. Jistě se tedy i každá setkala se spoustou mýtů, které o hubnutí kolují… Ano, mezi radami, jak zhubnout, se bohužel najde mnoho omylů, které nás mohou přivést do slepé uličky. Možná se vám díky nim stále nedaří zhubnout. Povíme si o těch nejčastějších. Jaké jsou lži o hubnutí?

Jediná funkční dieta zní: Nejíst!

Toto je jeden z nejčastějších omylů. Pokud jste nejlepší kamarádka s takovýmto typem diety, možná nejprve skutečně zhubnete, ale věříte, že je to takto dlouhodobě udržitelné? Nejenže tím svému tělu neprokazujte dobrou službu a naopak ho ničíte, ale ani to hubnutí nebude tak žhavé. Pokud pro hubnutí děláte jen to, že omezujete jídelníček, časem tímto stylem dojdete do bodu, kdy už nedokážete jíst tak málo, abyste nadále hubli. A odměnou za toto „snažení“ vám bude zpomalený metabolismus a jojo efekt. Ne, tudy cesta rozhodně nevede. Místo takové drastické diety vsaďte na pravidelnou, pestrou a zdravou stravu – ideálně pětkrát denně rozumné porce. A pohyb!

Zhubnu díky zázračným práškům či koktejlům!

Další nesmysl. Veškeré doplňky stravy určené k hubnutí vám udělají dobrou službu společně se zdravým životním stylem, správným jídelníčkem a s úsilím ve formě pohybu, nicméně vám nevykouzlí postavu snů jen tak, lusknutím prstu. Pamatujte, že fungují, jako berlička. Tu pravou dřinu musíte zvládnout sami. A pokud chcete zhubnout zdravou cestou, uchovat si tělo v pořádku a v kondici, budete se muset snažit.

Pečivo je zlo!

Jistě jste se s tímto tvrzením v souvislosti s hubnutím a dietami už také setkali. Ve skutečnosti naprosté vyloučení pečiva při hubnutí nemá své opodstatnění. Zkrátka a dobře, pečiva se vzdávat nemusíte. Stačí jen zapojit selský rozum a místo pěti bílých rohlíků k snídani sáhnout po celozrnném pečivu a nebo výborném žitném chlebu. Jídelníček by měl být pestrý a rozmanitý – pečivo si tedy smíte dát a to bez zbytečných výčitek svědomí! Jen hleďte na jeho složení a kvalitu.

Tuky jsou nezdravé

Myslíte si, že tuky jsou nezdravé a tloustne se po nich? Omyl. Tloustne se díky kombinaci příliš vysokého příjmu kalorií a nízké aktivity. Tuky za to skutečně nemohou! A jak už bylo řečeno – je důležitá rozmanitost. Proto byste ani na tuky neměli zanevřít. Tuky dělíme na nasycené a nenasycené. Nenasycené jsou známé, jako zdravé tuky, vynechávat byste ovšem neměli ani nasycené, nicméně v jídelníčku by měly převažovat ty zdravé – vlašské ořechy, losos, makrela,… Obecně bychom neměli z jídelníčku nic násilně a striktně vyřazovat (stejný nešvar se děje i u sacharidů). Měli bychom jíst rozmanitě, ale kvalitně.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

  1. Tleskám. Musím říct, že doslova po stovkách článků o hubnutí, které jsem četl, je toto první článek, který můžu 100% pochválit. Mnoho let se věnuji zdravému stravování a proto mě rozčilují všechny ty lži o kterých se v tomto článku píše. Jen tak dál.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno