Vaše ratolest jde v září do první třídy a vy máte pořád pocit, jestli jste něco nezanedbali, jestli jste mu třeba neměli dát odklad apod. Nestresujte se, protože pak by se stres přenesl i na vaše dítě. Naopak mu připravte nástup do první třídy s plnou parádou.

Povídejte si

Již o prázdninách a hlavně ten poslední týden si najděte každý den čas na povídání o škole. Co dítě ve škole čeká, co se naučí, jak jste chodili do školy vy. Nestrašte – škola není nic nebezpečného a strašného. Vybírejte si spíš pozitivní příklady – třeba že jste si ve škole našli kamarády na celý život.

Vybírejte společně školní potřeby

Tužky a pera jsou asi všude stejná, ale zajděte spolu do obchodu a vyberte školní tašku/aktovku, která se bude malému školákovi líbit. Dbejte samozřejmě i na anatomii a ergonomii, ale konečné slovo ohledně designu či obrázku nechte na dítěti. Ono přece bude tašku dennodenně nosit. Stejně tak vybírejte penál – praktičtější je jednokomorový rozkládací, ale motiv už by si dítě mělo vybrat samo. Touží-li například holčička po kolekci s Ledovým královstvím, ať má tašky, penál i sáček na cvičky v této kolekci. Pak se bude na školu opravdu těšit.

Oblečení na první školní den

Vyberte společně či kupte oblečení na první den ve škole. Mělo by být slavnostnější, holčičky ocení šatičky, kluci můžou mít kalhoty a košili. Dbejte jen na to, aby bylo slavnostní a pohodlné zároveň, raději to předem vyzkoušejte, ať se dítě cítí pohodově a ne vystresovaně kvůli škrtícímu obleku.

Dárek pro paní učitelku

Mnoho dětí se těší na svou první paní učitelku. Zvláště pokud je mladší, většina školáčku se do ní prakticky „zamiluje“. Můžete jim pomoc vybrat dárek pro paní učitelku – květinu, nějakou keramickou drobnost, svíčku apod.

První školní den = velká oslava

Ať již můžete být se svým prvňáčkem přítomni ve škole v tento jeho velký den, nebo ne, stejně byste si měli vzít volno a uspořádat oslavu. I kdyby to měla být jen návštěva cukrárny s rodinou, babičkou apod. Vy si to možná neuvědomujete, ale pro malého školáka je to opravdu obrovský krok za něčím novým.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno