Potřebujete si udržet zdravý nadhled a stres pustit daleko od těla? Poradíme vám jednoduché fígle, díky kterým budete mít i z maličkostí radost a nesmysle vás z rovnováhy nevykolejí.

Naučte se do práce zapojovat pauzu

Hodina a půl intenzivní práce si zaslouží krátkou procházku po kanceláři. Vyměňte vzduch v místnosti a udělejte si bylinkový čaj. I pětiminutové odreagování vám pomůže k dalšímu pracovnímu výkonu.

Připusťte si, co vás netěší

Jsou věci, které děláte s nevolí nebo vás nějakým způsobem tíží. Připravte si během týdne jejich seznam a o víkendu si s chladnou hlavou projděte body, které chcete změnit. Když je odstraníte postupně, dosáhnete tíženého výsledku snáze.

Naučte se o svých problémech mluvit

Ať už vás trápí nějaké problémy v doma nebo v práci, nebojte se o nich otevřeně mluvit. Když v sobě budete všechno potlačovat, vznikne nezdravý přetlak a ve výsledku vybouchnete a nikdo nebude vědět proč. Své problémy ventilujte postupně a také je postupně řešte, ať už s partnerem, kamarádkou nebo šéfem.

Vzpomínejte na příjemné chvíle

Od čeho jsou krásně strávené chvíle s vaším partnerem, čas dovolených a víkendy s přáteli? Od toho, abyste si na ně mohla během následujícího období zavzpomínat! Vzpomínky na příjemné chvíle přepnou vaši mysl na pozitivní myšlení a ve výsledku budete stále v pohodě, i když na vás šéf vychrlí moře práce.

Rozumějte sama sobě

Kdo jiný by vám měl věřit více, než vy sama? Naučte se k sobě být tolerantnější a mluvte k sobě hezky. Namísto věty: „tohle neumím“ raději zvolte větu: „naučila ses i na těžší zkoušku“.

Buďte obklopena přírodou

Krásné květinové dekorace na stole a procházka parkem i chvíle strávené v přírodě udělají s vaší myslí hotové zázraky. Když už to dneska na procházku nestihnete, vsaďte na vonné uvolňující svíčky s vůní citrusů. Přírodní vůně uklidňují a navozují příjemný pocit.

Dopřejte si pravidelnou stravu

Není nic horšího, než strávit pracovní nasazení s prázdným žaludkem. Ale nepřejídejte se! Do svačiny zařaďte zeleninu, ovoce, oříšky nebo hořkou čokoládu. Stres a hektický styl života je třeba vyrovnat vitaminy B a C.

Na konci dne si zacvičte

Jak jinak upustit nahromaděnou páru ve vašem těle, než pravidelným cvičením? Nejen že ze sebe odplavíte jako mávnutím proutku veškerý stres, ale ještě uděláte něco pro své zdraví a figuru.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno