Nejedna maminka se s malými dětmi ocitne v situaci, kdy nemá příliš mnoho kamarádek, se kterými by mohla trávit čas. Buď jste se přestěhovala za bydlením, nebo jste prostě měla dítě dříve či později než ostatní vrstevnice ze školy a z práce. Den na mateřské utíká pomalu, návrat do zaměstnání v nedohlednu a peněz na pět kroužků týdně taky není. Jak tedy najít podobně založené maminky (kamarádky), se kterými se budete navštěvovat?

Naprosto nejdůležitější a univerzální rada zní: „Mějte oči otevřené!“ To v praxi znamená, abyste hledala možnosti, kde a jak se seznámit.

  1. Porodnice (a předporodní kurz)

Možná jdu s křížkem po funuse, ale pro nastávající maminky nebo opět těhotné matky rada k nezaplacení. Pokud rodíte v místě bydliště, je dost pravděpodobné, že tam potkáte matky, které budou bydlet nedaleko od vás a navíc budou mít stejně staré děti. Pokud je vám tedy nějaká žena sympatická, nezapomeňte si vyměnit kontakt.

  1. U doktorů

Novorozenecké prohlídky, třicet návštěv na kyčlích, preventivní prohlídky, píchání náušnic. Opět máte šanci narazit na nějakou sympatickou maminku ze svého okolí. Dejte se nezávazně do řeči, pak navrhněte setkání.

  1. Plavání

Plavání a jiné aktivity s miminky jsou výbornou příležitostí pro seznámení s dalšími rodiči. Co jiného byste koneckonců dělala v šatně, než u nekonečného oblékání kojence diskutovala s ostatními maminkami.

  1. Mateřská centra

Místa přímo určena k navazování vztahů jak mezi rodiči, tak mezi dětmi. Zajděte na nějaký program, nestyďte se a komunikujte.

 

  1. Obchodní centrum

Rozhodně nenabádám k trávení volného času v obchodních centrech, ale občas přeci jen něco potřebujete koupit. Často můžete vidět další matky u regálů s dětským oblečením, v drogerii nebo na lavičkách. Kdo ví, třeba tomu bude příležitost přát a dáte se přirozeně do řeči.

  1. Hřiště

Budete-li pravidelně docházet na hřiště, které máte nejblíže k vašemu bydlišti, brzy začnete narážet na stále stejné maminky. Najít námět k hovoru nebude ani tak těžký, protože je dost pravděpodobné, že vaše dítě bude lopatičkou mlátit dítě maminky, se kterou byste se ráda seznámila.

  1. Internet

Pokud vám nepomohl žádný z výše zmíněných bodů nebo bydlíte na takovém konci světa, že potkat maminku s dítětem je událost častá asi tak jako zatmění slunce, navštivte diskusní fóra na internetu. Tam si můžete podle místa bydliště najít kamarádku s podobně starými dětmi.

Seznamování s ostatními matkami pro vás může být naprosto přirozené nebo taky nesmírně obtížné. Přesto nezoufejte, snažte se překonat a uvidíte, že brzy sklidíte ovoce svého snažení.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno