Naučit se říkat „ne“ je základ pro spokojený život. Snaha vyhovět všem za jakýchkoli okolností, je jeden z faktorů, který nás okrádá o naši životní energii.Vnímejte své vlastní potřeby a pomáhejte ostatním jen tehdy, když máte sami dost síly a cítíte, že je to tak správné.

Dejte průchod svým pocitům

Dát průchod svým pocitům je velmi důležité a to i těm negativním, které obvykle raději necháváme pod pokličkou. Pokud je však dusíte v sobě, vyplavou na povrch později a v ještě silnější podobě. Nebojte se vykřičet, když to potřebujete. Najděte způsob, jak ze sebe dostat negativní emoce tak, abyste nikoho ze svého okolí neomezovali a vám se mohlo díky tomu ulevit.

Začněte trávit více času v přírodě

Je dokázáno, že světlo dělá dobře nejen našemu fyzičnu, ale také nám pomáhá po psychické stránce. Pokud budete trávit celý den mezi čtyřmi zdmi a jediný váš pobyt venku bude cesta do a z práce, nebudete se cítit dobře.

Dbejte na správné držení těla

Vaše držení těla odráží do světa to, jak se cítíte. A naopak. Tím, jaký zaujmete postoj, ovlivníte jak se budete cítit. Shrbenost přináší stres a podporuje nás v únavě. Signalizuje, že se ukrýváme před světem. Vzpřímené držení těla vyzařuje sebejistotu, sílu a pevnou půdu pod nohama.

Udělejte si radost

Mnohdy se snažíme vyjít vstříc všem kolem, ale jaksi u toho zapomínáme na sebe. Ale abychom se mohli „rozdávat“ našim blízkým, musíme se nejprve sami cítit v pohodě, spokojení a naplnění. Zkrátka není možné dávat s prázdnýma rukama. Udělat si radost – možná už ani nevíte, co si pod tím představit. Možná jste tak dlouho dělali radost ostatním, až jste zapomněli, co vykouzlí ten úsměv na tváři vám. Může to být cokoli – nový kousek do šatníku, čokoládový zákusek z oblíbeného podniku anebo procházka lesem. Každý má jiné preference a potěší ho něco jiného, důležité je si to potěšení dopřát.

Vsaďte na zelený čaj

Místo kávy si uvařte zelený čaj – má povzbuzující účinky rovněž jako káva, ale můžete jej s klidem popíjet po celý den. Navíc je to velmi účinný antioxidant.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno