Moje děti milují běhat venku a především v létě je oříšek dostat je na chvilku domů. O to víc vyvstává otázka, jak je zabavit, když venku začne pršet. V dnešním článku se dočtete tři tipy, které vás mohou inspirovat, až i vy budete tápat.

Pohádkový maraton

Běžně své děti nenecháváme koukat půl dne v kuse na televizi, ale upršený chladnější den je jako stvořený na odpočinek. Samozřejmě si nepotřebují odpočinout naše děti, které mají energie na rozdávání, ale můžeme to využít my dospělí a relaxovat, zatímco děti spokojeně sledují pohádky. Pohádkový maraton jistě potěší deset dětí z deseti! A nejsou to jen děti, kdo milují pohádky, že. Pohádkový maraton můžeme pojmout i nějak nápaditě či tématicky. Fantazii se meze nekladou! Co takhle ukázat dětem vaši nejmilejší pohádku z dětství?

Hrajme si a učme se!

Další skvělou věcí do deštivého dne jsou deskové hry. Znáte dítě, které by je nemělo rádo? I tuto zábavu můžete pojmout originálně a naučně! Ukažte dětem hry, které jste hráli jako malí vy, naučte je hry, které ještě neznají… Pokud chcete spojit příjemné s užitečným, můžete sáhnout i po nějakých naučných hrách s přidanou hodnotou.

Generální úklid

Když je venku nádherné slunečné počasí, o uklízení obvykle nechceme ani slyšet. Nejraději bychom strávili den u vody, na výletě a nebo kdekoli jinde za předpokladu nějaké příjemnější činnosti. A co takhle se vrhnout na pořádný úklid ve chvíli, kdy je venku chmurno a nic lepšího na práci nemáme? Má to výhodu – až zase bude druhý den krásně, budete mít povinnosti hotovy, byt čistý a můžeme se věnovat čemukoli jen chcete – třeba lelkovat na tom koupališti. Uklízení je navíc skvělý způsob, jak zabavit neposedné děti, způsob jak koncentrovat jejich energii a udělat něco užitečného. Pokud se děti do uklízení nehrnou, pusťte se do práce formou hry a jistě se rády přidají!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno