Tvrdým černým linkám, kouřovkám a výraznému make-upu odzvonilo! V posledních letech se tzv. nahé líčení stalo velkým trendem.

Zdravá pleť

Bohužel si tento způsob líčení nemůže dovolit každý. Předpokladem pro dokonalý a přirozený výsledek je hezká a zdravá pleť.

První krok: Sjednocení pleti

Na sjednocení pleti můžete použít produkt, který běžně používáte a který koresponduje s vaší pletí. Make-up, sjednocující krém, cokoli. Nezapomeňte však před nanesením make-upu použít podkladovou bázi. Podkladová báze je velmi důležitá pro přirozený výsledek – připraví vaši pleť na nános make-upu, vyhladí ji, aby make-up k pleti krásně přilnul a nevytvořily se nežádoucí hrbolky a nerovnosti a ještě navíc prodlouží jeho výdrž. Následně pleť zapudrujte a rozjasněte rozjasňovačem pod očima, na špičce nosu a na bradě.

Druhý krok: Obočí

To, jak máme upravené obočí, rozhoduje o celkovém vzhledu našeho obličeje. Upravené obočí je tedy polovina úspěchu. Pekelné trendy, jako kupříkladu vyholené obočí a místo něj namalovaná čárka, jsou už naštěstí záležitostí minulosti. Dnes vítězí přirozenost! Obočí jen decentně protrhané od nežádoucích chloupků, které rostou mimo a zachovaný náš přirozený tvar. Takové obočí stačí jen pročesat a i tak bude vypadat dokonale a upraveně. Pokud jste světlý typ, můžete obočí lehce zvýraznit. Pro přirozený efekt doporučuji upřednostnit stíny či gel na obočí namísto tužky.

Třetí krok: Líčení očí

Jak už napovídá název, nahé líčení je o jemnosti a přirozenosti. Stíny tedy můžete úplně vynechat a pokud je přece jen chcete zařadit, vyhněte se barvám a použijte tělový odstín, který oči lehce rozjasní a přesto nebude na vaší tváři křičet o pozornost. Na různé linky a tužky na oči rovnou zapomeňte. Vystačíte si pouze s řasenkou. Ideální je použít řasenku v hnědém barvě, která tento look dotáhne do dokonalosti.

Čtvrtý krok: Rtěnka

Zde se fantazii meze nekladou. Můžete se držet tlumených barev a použít i na rty nude odstín, ale také se můžete odvázat a sáhnout po rudé rtěnce. Zbytek obličeje, který je nalíčen jemně a nenápadně, to umožňuje.

Tento look se hodí naprosto kamkoli. Nikoho nepobouří, je praktický, rychlý a nemusíte se tolik hlídat, aby se vám někde něco neotřelo či nerozmazalo. Ráno vám takový make-up zabere sotva deset minut!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno