Zdroj foto: envato

Rozhodli jste se obarvit si doma vlasy a nevíte jak na to? Děláte jedině dobře, že jste se rozhodli si to vyhledat, jelikož špatný postup při barvení vlasů obvykle nekončí zrovna nejlépe. Ačkoliv má domácí barvení vlasů spoustu výhod, je třeba říct, že na profesionální barvení od kadeřníka mít nikdy nebude. Pokud si tedy nejste tímto krokem jistí, raději navštivte profesionála. Jste-li však plně rozhodnuti obarvení vašich kadeří na vlastní pěst podstoupit, rozhodně čtěte dál.

Jen malé změny

Snažte se nedělat žádné razantní změny barvy vašich vlasů. Pokud jste černovláska a chcete se obarvit na hnědo, není problém. Jestli se však chcete obarvit na blond, měla byste to opravdu zvážit. Takové razantní změny jsou pro vlasy velmi náročné a může při nich být poškozeno jejich zdraví. Někdy je zkrátka těžké odhadnout, kolik toho vaše vlasy snesou a odhadnete-li to špatně, můžete skončit se slabými, polámanými a padajícími vlasy. Snažte se proto držet raději trochu při zemi a neprovádět příliš drastické změny.

Výběr barvy

I když už se rozhodnete, jakou barvu chcete vlastně použít, neměli byste zapomenout na to, že ne vždy barva zobrazená na obalu odpovídá realitě. To, jak bude výsledný odstín vypadat, záleží na aktuální barvě vašich vlasů, na jejich kvalitě a schopnosti chytat barvu. Při koupi barvy nezapomeňte všechny tyto aspekty zohlednit.

Mezi nejkvalitnější barvy na vlasy podle recenzí a mě patří barvy značky L’oréal Paris, které velmi často drží v žebříčcích vlasových barev první místa. Vlasy každého z nás jsou však úplně jiné, takže vybírejte především dle svých vlastních potřeb, jen vy víte, co vám nejlépe sedí. Pokud si však nevíte s výběrem rady, nejlepší barvy na vlasy najdete v recenzi i na TestKvality.cz.

Ostatní potřebné pomůcky

Kromě samotné barvy budete potřebovat i pár dalších věcí. Velmi důležitý je štětec určený k nanášení barvy na vlasy, který vám umožní bezproblémové obarvení, jakého bez štětce dosáhnete jen těžko. Dále budete potřebovat misku, rukavice a ochranu oblečení (např. zástěru, starý ručník). Samozřejmostí je také hřeben a něco na sledování času (hodinky, budík, mobil).

Velmi důležitý je také vyvíječ, bez kterého nebude barva vašich vlasů nikdy dokonalá. Vyvíječ umožňuje výraznější změnu barvy vlasů a její hlubší průnik do vlasu. Někdy může být vyvíječ součástí balení barvy, u profesionálních barev se však většinou musí koupit zvlášť, proto na něj určitě nezapomeňte.

Jak postupovat?

Pojďme si ukázat postup barvení vlasů v několika krocích:

  1. Vlasy si umyjte 24-48 hodin před barvením.
  2. Vlasy před barvením důkladně pročešte, nikdy nebarvěte vlhké či mokré vlasy.
  3. Připravte barvu dle návodu.
  4. Pramen po prameni nanášejte připravenou barvu na vlasy, obvykle je nejlepší začínat odzadu a seshora směrem ke konečkům.
  5. Po nanesení barvy vlasy opět důkladně pročešte.
  6. Nechte barvu podle návodu působit a zároveň sledujte, jak se barva chytá. Nakonec vlasy umyjte.

Pokud zjistíte, že barvení nevyšlo podle vašich představ, nesnažte se to napravit, zajděte raději za profesionálem. Druhými pokusy vlasům spíše ublížíte.

—————–Komerční článek————–

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno