Před narozením dětí jste si po velkém úklidu mohly užívat čisté domácnosti i několik dní a uklízely jste vlastně i pro radost. S příchodem dětí se ale situace často mění – uklízíte, protože musíte a pořádek pravděpodobně moc dlouho nevydrží. V tomto článku vám přinášíme typy, jak si zorganizovat úklid a také, jak pořádek udržet, co možná nejdéle.

 Zapojte do úklidu i děti

Nejenže vám i tyto malé ručičky mohou být dobrým pomocníkem, ale především tím své děti do budoucna naučíte, že uklízet se musí a vytvoříte jim dobrý návyk. Do úklidu je samozřejmě zapojte s ohledem na jejich věk a schopnosti. Tříleté dítko si už po sobě zvládne uklidit hračky a vám to jistě uleví a pomůže. Vždyť to všechny maminky známe – hračky všude, pokud jich má dítě moc, tak se někdy nedá místností ani v klidu projít. Na tento problém vám pomůžou různé krabice a boxy, kam všemožné hračky, plyšáky a panenky prostě jen naházíte a hned dům působí uklizenějším dojmem.

 Úložné prostory jako skvělý pomocník

Ačkoli se to nedá nazvat tak úplně úklidem, ale jistě znáte ten pocit, když vám neohlášená návštěva zaklepe na dveře a vy už nestíháte vyžehlit ten koš plný vypraného prádla či uklidit již zmíněné hračky poházené po celém bytě na své místo. V tu chvíli jistě oceníte úložné prostory, kam tyto věci dočasně „uklidíte“. Prostě tak, aby alespoň na tuto chvíli zmizely z očí.

 Zbavujte se nepotřebných věcí

Rozhodně se toho nebojte, protože díky tomuto kroku se vám bude snáze uklízet a také pořádek udržovat. Určitě máte doma věci, které jste už roky nepoužily. Ruku na srdce! Budete je vůbec ještě někdy potřebovat nebo vám jen zabírají místo? Stejné je to i s dalšími věcmi, které vám slouží už jen, jako lapače prachu. Čím méně zbytečností, tím lépe se vám bude dařit udržovat ve věcech pořádek.

 Začínejte od shora

I na úklid se musí logicky. Vždy začínejte od shora. Když nejdříve umyjete podlahu a až potom půjdete utírat prach, všechny nečistoty vám napadají na zem a můžete začít znova.

 Jak si usnadnit úklid kuchyně?

Pokud nevlastníte myčku a nádobí myjete ručně, tak rozhodně doporučuji pokud je to možné nádobí umývat hned po jídle. Pokud na to nemáte čas, tak alespoň opláchněte. Nenechávejte na nádobí jídlo zaschnout, protože vám poté bude umývání trvat několikanásobně více času. Kuchyňskou linku také utírejte po každém použití.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno