Akné je jedno z řady komplexních onemocnění a jeho přítomnost má obvykle více než jednu příčinu. S problémy s pletí se nepotýkají jen adolescenti a velmi často ho řeší ženy i muži v pozdějším věku. Akné může být vyvoláno řadou vnitřních i vnějších příčin. Udává se, že na jeho vznik má vliv především životospráva, míra stresu, ale také používané kosmetické přípravky a prostředí, ve kterém žijeme. Vzhled naší pokožky ovlivňuje také hormonální systém a není neobvyklé, že problematickou pleť řeší ženy, které vysadily hormonální antikoncepci. Akné však může signalizovat i závažnější problémy. Jak si můžeme diagnostikovat problém, se kterým se naše tělo pravděpodobně potýká za pomocí umístění pupínků? A kterým orgánům odpovídají jednotlivé části obličeje?

Čelo
Čelo, které je spojeno se střevy, obvykle signalizuje problém s trávením nebo také přemíru stresu. Zkuste zlepšit svou životosprávu a omezte cukr, polotovary a smažená jídla.
Tváře
Okolí tváří se váže k plicím. Přítomnost akné na tvářích může souviset s alergiemi, kouřením nebo se zahleněním organismu, které často způsobuje nadměrná konzumace mléčných výrobků. Pokuste se je omezit a sledujte, jak vaše pleť zareaguje.
Okolí úst
Okolí úst a akné po stranách brady souvisí s hormonálním systémem. Výskyt akné na této části obličeje nejčastěji trpí ženy, u kterých je přítomna určitá nerovnováha v hormonálním systému.
Brada
Pupínky na bradě mohou signalizovat problémy s trávením. Zkuste svému žaludku na nějakou dobu odlehčit a zařaďte do svého jídelníčku více čerstvých a lehkých jídel.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno