Protože je zimní období, a především pak vánoční svátky, dobou, která je (s ohledem na množství přijatého nezdravého jídla a alkoholu) pro naše tělo poměrně náročná, je vhodné ho na tyto oslavy předem připravit a dobít ho energií. Pojměte prosinec jako klidnější období a dejte svému tělu možnost se připravit na to, co ho čeká. Kterým potraviny vás doslova nabijí obrovskou energií a rozhodně byste je ze svého jídelníčku neměla vynechat?

1. Ovesné vločky

Ovesné vločky je vhodné jíst zejména po ránu, kdy naše tělo přímo prahne po tom, aby po dlouhé noci zregenerovalo a nastartovalo se na následující den. Oves má přirozeně nízký glykemický index, a energie se z vloček uvolňuje postupně během celého dopoledne. Z toho důvodu vás na dlouhou dobu zasytí a bez jídla snadno vydržíte až do oběda. Doplňte ovesné vločky o nějaký kus ovoce, například banán nebo nějaké lesní plody, a přísun energie máte zaručený.

2. Oříšky a semínka

Přestože oříšky i semínka jsou výživné a velmi bohaté na tuky i kalorie, obsahují také velké množství zdraví prospěšných látek, které v žádným jiných potravinách nenajdete. Každý druh obsahuje trochu odlišné spektrum vitamínů a minerálních látek, a proto se vyplatí je mezi sebou střídat. Protože jsou velmi kalorické, stačí vám jich jen malá hrst, která vás zasytí na dlouhou dobu.

3. Zelenina

Zelenina (a zejména pak ta čerstvá) je přímo napumpovaná vitamíny, vlákninou a tolik prospěšnými minerálními látkami. Je vhodné ji zařazovat do našeho jídelníčku v co největším objemu. Vybírejte si zejména takovou zeleninu, která obsahuje velké množství vitamínu C, který pozitivně ovlivňuje hladinu energie našeho těla.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno