Když se se svým dítkem půjdete projít, hrát si můžete všude, nezapomeňte se pozorně dívat kolem sebe. Tu leží klacík, tu je spadlý pěkný list, támhle je borová šiška a tamten kamínek je opravdu zvláštní. Není potřeba jezdit do dalekých krajin, drobné krásy jsou všude kolem nás. Dítě k nim bývá zpravidla otevřenější a všímavější než dospělý, pro kterého jsou tyto malé poklady samozřejmostí. Vést svého potomka ke všímavosti ale rozhodně není na škodu.

Pěkné rostlinky a předměty spolu čas od času sbírejte. A co pak s nimi? Možností je celá řada.

  • Založte si vlastní herbář. Pokud jste měli jako děti štěstí na rodiče, kteří vás vedli k lásce k přírodě, možná jste svůj malý společný herbář také měli. Teď máte možnost založit jej se svým dítkem vy. Navíc máte dobrou příležitost ukázat mu různé druhy rostlinek.
  • Malé děti a předškoláky baví hrátky s vodou. Napusťte ji do kyblíku nebo do lavóru a postupně do ní vkládejte nasbírané poklady. Pozorujte, co plave a co jde ke dnu nebo třeba jak se šišky působením vody zavírají…
  • Skládejte si obrázky z trávy a listoví. Podle nálady si je pak můžete nalepit na papír a usušit. Pojedete-li na výlet, můžete si z cesty přivézt různé rostlinky a následně si z nich vytvořit koláž připomínající pěkně strávený čas.
  • Nasbírejte si listy do vázy (jsou krásné zejména na podzim, ale interiér zkrášlí kdykoliv). Ozdobit je můžete třeba šňůrkou korálků, kterou na listy ve váze na oko ledabyle položíte.

Nechejte se vést kreativitou svého dítěte. Při hře na piráty, kteří se prodírají pralesem v honbě za ztraceným pokladem, můžete skládat šipky z klacíků a větviček, kamínky vyznačovat znovuobjevené stezky nebo nalézat květinové klenoty.

Přejeme pohodové hraní!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno