dortík

Amanda Baker Lemein, americká nutriční terapeutka přišla před nedávnem s nápadem na novou dietu, která se skvěle hodí pro všechny běžné smrtelnice, které se nerady zbytečně omezují. A to jsme koneckonců tak trochu všechny ne? Je totiž naprosto nereálné si myslet, že jakmile začneme s dietou, už nikdy si nedáme dortík, pizzu anebo naši oblíbenou zmrzlinu. Proto bychom si podle Amandy místo toho měly naše oblíbené jídlo alespoň 2x v týdnu dopřát.

Všechno má ale svá pravidla. Dortík, zmrzlinu anebo pizzu byste zásadně neměla skladovat doma, ale naopak byste se za svou oblíbenou pochoutkou měla vydat někam ven, nejlépe s kamarádkou nebo s přítelem. Nejenom, že si jí více užijete, ale navíc má vaše oblíbené jídlo už předem vymezenou porci, a tak nehrozí, že byste se jím přejedla. V momentě, kdy si tyto nezdravé potraviny uchováváte doma, vystavujete se riziku, že vás přepadne tzv. „vlčí hlad“ a ony nekontrolovatelně zmizí do vašeho žaludku.

zdravá stravaMimo tyto dva hříchy doporučuje Lemein

Abyste se stravovala zdravě, s důrazem na čerstvé potraviny. Dbát je potřeba hlavně na velké množství zeleniny, ovoce, rostlinných proteinů a kvalitních obilnin. Jedině tak bude váš jídelníček vyvážený a předejdete chutím, které vás při nesprávné skladbě stravy mohou přepadávat. V případě, že se po zbytek času stravujete zdravě, převážně rostlinnou stravou, nehrozí vám, že byste po občasném zhřešení přibrala, nebo že by vám nezdravé potraviny překazily hubnutí.

V případě, že tuto dietu uchopíte správně, může se jednat o trvale udržitelný, zdravý způsob stravování, který vás časem dovede k vaší vysněné postavě. Kromě toho se díky ní naučíte rozmazlovat tím správným způsobem, a v momentě „hřešení“ si oblíbené jídlo užijete se vším všudy. Vyhnete se emocionálnímu nebo záchvatovitému přejídání a budete jíst vyváženěji. Nic se nemá přehánět, a pamatujte si, že čím víc si nezdravé věcí odpíráte, zpravidla tím více po nich toužíte. Zakázané ovoce totiž vždycky chutná nejlépe.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno