Každý z nás to zná: Stres, otrávenost, depka, nic se nám nechce, nic nestíháme… Zkrátka a dobře, nejsme v pohodě! Pravdou je, že tyto pocity velmi často zažívá většina lidí ve vyspělých zemích. Může za to málo odpočinku a moc uspěchaná doba. Moje rada? Zpomalit.
Poradím vám, jak se zklidnit a zvolnit tempo.

Meditace

Jedna z nejrychlejších technik na zbavení stresu, která funguje okamžitě, je meditace (a další relaxační techniky). Jak to že funguje okamžitě? V tom je to kouzlo meditace. Meditace je totiž o tom, vnímat současný okamžik. Jen teď a tady. A to nám dodává pocity klidu a míru. Jak na to? Je to až příliš jednoduché. Můžete na to jít hned. Jen si udělejte pohodlí, zavřete oči, soustřeďte se na svůj dech a všechny myšlenky, které vám přicházejí, se pokuste sledovat jen jako nezávislý pozorovatel. Nesuďte, neanalyzujte, jen sledujte.

Dechové techniky

Už se vám někdy stalo, že jste byli bez sebe zlostí a někdo vám řekl „dýchej zhluboka“? Možná vás to rozčílilo ještě víc, pravdou ale je, že tato rada platila, platí a platit bude. Stres a úzkost běžně doprovází mělké dýchání. Vy se chcete cítit dobře. A tím pádem udělejte přesný opak – soustřeďte se a dýchejte zhluboka. Nejjednodušší dechová technika zní: Pomalu a zhluboka se nadechněte asi desetkrát za sebou. Nadechujte se nosem opravdu pomalu, natáhněte do sebe, co nejvíce vzduchu a nakonec prudce vydechněte.

Poslouchejte hudbu

… a to nejlépe ráno. Když si ráno pustíte oblíbenou hudbu, která vás nabije pozitivní energií, je pravděpodobnost, že vám dobrá nálada vydrží po celý den a stres se vám vyhne obloukem. Za zkoušku to stojí, no ne?

Procházky

Pravidelné procházky na čerstvém vzduchu jsou moje nejoblíbenější činnost, které mě vždy zaručeně proberou a naplní energií. Pobyt na čerstvém vzduchu navíc pozitivně ovlivňuje vaše zdraví a celkovou odolnost vůči stresu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

2 KOMENTÁŘE

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno