Z nedávných amerických studií agentury Bupa vyplynulo, že se průměrně až polovina všech žen cítí být dlouhodobě ve stresu. Vnitřní napětí, které tento stav vyvolává, je mnohdy podceňováno právě proto, že „každý se přeci někdy stresuje“. Neuvědomujeme si, jak velký vliv na nás stres má, a co je horší, pokud této stav trvá již dlouho, tělo si na něj zvykne, a už ho nevnímá jako něco negativního, zkrátka ho příjme za běžný stav mysli. Takový stres se pak projevuje bolestmi hlavy, nemocemi a celkovou podrážděností. Věděla jste ale, že existují techniky, které vás ze stresu hravě dostanou? Jaké to jsou?

Meditujte

Meditace je velmi účinná technika odpočinku, při jejímž pravidelném praktikování můžete stresu dokonce předcházet. Najděte si alespoň několikrát do týdne čas na očistu mysli. Spojit ji můžete například se cvičením jógy.


Zhluboka dýchejte a počítejte do 10

Pokud se momentálně nacházíte v situaci, která je pro vás náročná, existuje jedna prostá technika, která ale v 90%případů zafunguje. Napočítejte do 10 a zhluboka přitom dýchejte. Teprve potom se pusťte znovu do práce.

Jezte kvalitní stravu

Stravou můžeme ovlivnit nejen náš zdravotní stav jako celek, ale můžeme také snížit míru stresu. Zařaďte do svého jídelníčku více potravin s vysokým obsahem magnesia, který má pozitivní vliv na naši nervovou soustavu. Mezi takové potraviny se řadí listová zelenina, avokádo, semínka, sušené ovoce anebo tmavá čokoláda.

Dopřejte si dostatek kvalitního spánku

Není nic důležitějšího, než důkladná regenerace těla. Dostatek spánku je nezbytný pro udržení dobrého stavu mysli, ale také pro posílení imunity. Nepodceňujte ho.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

7 KOMENTÁŘE

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno