dieta

Rozhodly jste se, že shodíte přebytečná kila, ale i po vašem snažení se výsledky ne a ne dostavit? V takovou chvíli často ztrácíme motivaci a rezignujeme. Nenechte to dojít do tohoto bodu a zkuste se zamyslet, zda něco neděláte špatně, popřípadě se obraťte na pomoc odborníka, který je schopný odhalit chyby, kterých se dopouštíte a navést vás na správnou cestu. V tomto článku si povíme o třech častých chybách, kterých se dopouštíme na cestě za vysněnou postavou.

Dieta

Jediný správný a účinný způsob hubnutí je vyvážený jídelníček, při kterém vaše tělo dostává přesně to, co potřebuje a nestrádá. Dieta, při které hladovíte, vám prokáže spíše medvědí službu. Tělo si při hladovění ukládá tuky „na horší časy“, nebo také skutečně zhubnete, ale jakmile přestanete hladovět, tak nastane nežádoucí jojo efekt. V lepším případě budete zase tam, kde jste byla. V tom horším přiberete ještě více. Stojí to za to? Zapomeňte na všechny zázračné diety, které můžete vyčíst na internetu nebo třeba slyšet od kamarádek. Pokud si s hubnutím samy nevíte rady, vyhledejte pomoc odborníka – výživového poradce.

jídlo

Nepravidelné stravování

Toto je jeden z nejčastějších problémů při hubnutí. Často mají tento problém lidé, kteří mají časově náročnou práci a jíst zkrátka nestíhají. Dostatečně a pravidelně jíst (ideálně pětkrát až šestkrát denně po menších porcích) je velmi důležité.Tělo musí vědět, že má dostatek živin a energie, v opačném případě dochází ke zpomalení metabolismu a již zmíněnému ukládání tuků „na horší časy“. Tento problém se dá vyřešit krabičkováním a nebo tím, že si samy připravíte večer jídlo na nadcházející den.Pokud si takto budete plánovat jídlo, předejdete také nešvaru, kdy máte hlad, ale nemáte čas a tak sáhnete po prvním, co máte po ruce – a to by bylo, aby to nebyla právě sušenka nebo chipsy.

Špatný výběr potravin

Je důležité jíst kvalitně a hlavně vědět, co jím. Zajímejte se o složení věcí, které kupujete. Mnoho potravin se na oko tváří jako ultra zdravé, ale opak je pravdou. Ukázkovým příkladem jsou třeba light produkty, které mají sice snížený obsah tuku, popřípadě i cukru, za to ale obsahují umělé přísady, různá zahušťovadla a další zdraví škodlivé látky. Proto i při řešení jídelníčku používejte selský rozum a v tomto případě sáhněte po kvalitním bílém jogurtu či kefíru místo light jogurtu. Takto se zamýšlejte nad vším, co jíte. Děláte to nejen pro vysněnou postavu, ale také pro svůj dobrý pocit a především zdraví.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno