rodiče

Čím dál tím méně rodičů věnuje kvalitní čas svým dětem. Znáte to. Přijdete domů unavená, po celém dni v práci, a to poslední po čem toužíte, je hrát stolní hry nebo nedej bože vykonávat nějakou fyzickou aktivitu. Proto my ženy s oblibou uleháme k televizi a řešíme společný čas s rodinou nějakým pořadem v televizi nebo filmem, případně dětem dáme do ruky mobilní telefon či tablet a jsme rády, že „máme klid“.

Pokud však výchovu dítěte a kvalitně strávený čas zanedbáte, výrazně mu tím škodíte. Nejen, že zpomalujete jeho psychický vývoj, ale omezujete jeho potenciál a talent, který by vaše ratolest mohla rozvíjet, v případě, že byste s ní trávila jen o trochu více času. Není vždycky jednoduché věnovat se svým dětem naplno, zejména pokud jste pracující žena a vedete celou domácnost. Jsou ale činnosti, které příliš mnoho času nezaberou, ale mají výrazně pozitivní efekt nejen na psychické zdraví dětí, ale také na váš vzájemný vztah. Jednou z takových aktivit je čtení.

dítěProč je důležité číst dětem

Bylo prokázané, že rodiče, kteří dětem před spaním předčítají, mají mezi sebou mnohem silnější vazbu (zejména pak, pokud ke čtení přidáte i nějaké to mazlení). V dětech rozvíjíte fantazii, což je nezbytně důležitá dovednost, zejména pro budoucí rozvoj. Vaše děti budou přirozeně kreativnější, což ocení zejména v budoucnu při studiu, anebo práci. Zároveň je připravujete na spánek a spolu s aktivováním dětské představivosti, je přirozeně přivádíte do první REM fáze, což jim zajistí kvalitnější spánek. A co dětem číst?

Úplně nejlepší jsou pohádky, anebo dobrodružné příběhy. Můžete zvolit buď nějakou klasiku, anebo starého dobrého Harryho Pottera. S tím nikdy nešlápnete vedle.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno