těhotná

Těhotenství popisuje většina žen jako jedno z nejkrásnějších období jejich života. Přestože první příznaky vašeho očekávání, jako je zvracení nebo náhlé zvětšení prsou, jsou všeobecně známé, a tak nějak s nimi počítáte, existují také takové, o kterých se tolik nemluví. Jaké zvláštnosti mohou provázet hlavně začátky vašeho těhotenství?

  • Krvácení z dásní

Krvácení z dásní je příznak těhotenství, který by očekávala jen málokterá žena. Přestože dodržujete svůj obvyklý režim dentální hygieny a neměnila jste ani pastu na zuby, můžete si všimnout, že při čištění zubů plivete krev. Nemusíte hned vyšilovat, protože tento problém je poměrně rozšířený. Je způsoben především vysokou hladinou progesteronu, kvůli kterému se rozšiřují cévy a jedním z vedlejším efektů je právě krvácení dásní.

těhotná žena

  • Bolest žlučníku

Přestože jste nikdy v minulosti neměla potíže s trávením, můžete na sobě začít pozorovat nenadálé obtíže. Ty bývají ve většině případů způsobeny žlučníkem, který těhotné ženy dokáže leckdy potrápit. Operace žlučníku je jedním z nejběžnějších zákroků těhotných žen. Následkem zvýšené hladiny estrogenu se totiž může vyhoupnout také cholesterol, který následně dráždí žlučník.

  • Ucpaný nos

Přestože v běžném stavu je vaše imunita na výborné úrovni, můžete si všimnout, že během těhotenství budete mít častěji ucpaný nos než obvykle. Nemusí se nutně jednat o nachlazení, i tento problém má totiž co do činění se zvýšenou hladinou estrogenu.

  • Nadměrné slintání

V neposlední řadě také nadměrné slinění velice úzce souvisí se zvýšenou hladinou ženských hormonů. Není to zrovna „ta nejkrásnější věc na světě“, ale je to přirozené a váš partner to zcela určitě pochopí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno