Potřebujete se urgentně zbavit přebytečných 10 kilogramů a nechcete, aby se kila během pár týdnů opět vrátila? Máme pro vás skvělé triky, jak si udržet požadovanou váhu!

Hubnutí začíná právě teď!

K postavě snů vás dělí pouhých deset kilogramů! Jak docílit toho, aby šla kila rychle dolů a zároveň se hned nevrátily? Nečekejte na žádnou zázračnou dietu, která vás bez zbytečné dřiny zbaví všech tukových váčků na vašem těle. Zkuste tentokrát hubnout efektivně!

Hubnutí jako časový úsek

Patříte mezi ženy, které si rádi plánují následující čtvrt rok jako podle pravítka? U diet se tímto způsobem rovnou dostáváte do patové situace! Pokud před hubnutím zdlouhavě řešíte, jakou dietu zvolit, jak dlouho jí držet a kolik kilo chcete zhubnout, většinou nezhubnete. Naopak.

Kila se vám v tomto případě vrátí rychlostí blesku. Nedávejte si žádné termíny. Najděte si svůj vlastní životní styl, který vám bude nejpříjemnější a který budete zvládat každý den bez ohledu na to, jestli musíte vozit děti na kroužky nebo být v práci přes čas.

Vyhněte se jednou provždy jojo efektu

Než se pustíte do spalování kalorií, spočítejte si denní energetický příjem. Pak se podívejte na vzorové dietní jídelníčky a vybírejte si takové, které víte, že vám budou chutnat a svou píli a úsilí nevzdáte po týdnu urputného boje. Základem je nemít mezi jídly příliš velkou časovou prodlevu. Jezte každé tři hodiny, jinak vaše tělo bude hladovět a při další konzumaci svačinky si bude vyrábět tukové váčky pro zásoby.

Specializujte se na vyvážená jídla

Ve vašem novém jídelníčku by se měly objevit jedině kvalitní sacharidy v podobě celozrnného pečiva a těstovin. Musíte mít dostatek zdravých bílkovin a to v počtu 1 gramu bílkovin na 1 kg váhy, pokud nesportujete. Takto vyvážené pokrmy vás zasytí a nerozhodí krevní cukr. Nebudete mít chuť na sladké.

Hubnutí v pohybu

Abyste se rychle dostala na svou požadovanou váhu, je nutné do svého denního režimu zapojit dostatečné množství pohybu a alespoň třikrát týdně hodinu usilovně posilovat. Při hubnutí se zaměřte na méně intenzivní, ale delší cvičení. Ideální je svižná chůze do kopce nebo do dlouhých schodů. Dobrá volba je také mírné tempo při běhu, cyklistika či plavání.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno