Dokonale uhlazené vlasy vypadají vždy krásně upraveně, není tedy divu, že žehličku na vlasy má doma skoro každá žena. Ne každá ale ví, jak ji správně používat. Nedodržování určitých zásad při žehlení vlasů vede k poškození kvality vlasů a vlasy jsou korunou krásné každá ženy, takže to přece nechcete, no ne? V dnešních článku si tyto zásady přiblížíme. Jakých je 5 nejčastějších chyb, kterých se ženy dopouští při této zkrášlovací rutině?

Žehlíte příliš silné prameny

Vlasy vždy žehlete po menších pramenech. Sice vám to pozná zabere více času, obzvlášť pokud jste majitelkou dlouhé hřívy, avšak výsledek stojí rozhodně za to. Pokud budete žehlit příliš silné a husté prameny, nevyžehlíte je nikdy dokonale a budete mít tendenci je přejíždět vícekrát. To je chyba, protože tím můžete vlasy spálit a trvale poškodit.

Žehlíte si mokré nebo vlhké vlasy

Jedna z nejdůležitějších zásad: Nejdřív vlasy pořádně vysušit a potom žehlit! Každá z nás jistě někdy nestíhá a každá minuta je drahá, ale zničené vlasy za to nestojí. Žehlení mokrých (i vlhkých) vlasů totiž způsobuje jejich krepatění a poškození.

Nemáte vlasy pořádně rozčesané

I u nedostatečně rozčesaných pramenů existuje riziko poškození. Před žehlením si tedy vlasy pořádně pramen po pramenu rozčešte do hladka, ať je pro vlasy žehlení co nejvíce šetrné.

Nastavujete žehličku zbytečně na maximum

Spoustu žen si myslí, že když žehlička poskytuje tolik stupňů, je žádoucí ji nastavit úplně na maximum. To je ale omyl! Čím méně stupňů, tím menší hrozba poškození. Zkoušejte přidávat stupně pozvolna a až dosáhnete žádoucího výsledku, zarazte se. Možná zjistíte, že i mnohem menší teplota, než je maximum vašeho vlasového pomocníku, udělá hodně muziky.

Nevíte, jak zacházet s přípravky na vlasy

Před žehlením je pro vlasy žádoucí jedině ochranný přípravek proti vysokým teplotám. Žádná tužidla, laky či jiné stylingové přípravky na vlasy před žehlením vlasů nepatří a nanést je můžete až po žehlení.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno