dítě na kole

Jaro nás přirozeně láká ven. Nejen nás, ale také naše děti. Proto využijme krásného počasí a zapojme se přitom více do rodinného života. Nemusíte nutně hned jezdit na výlety do jiných měst, utrácet tisíce za cestu i vstupné. Existuje mnoho různých činností a aktivit, které jsou méně finančně náročné, a užijete si je stejně. Která zábava pro děti nezatíží peněženku?

  • Stanujte

Stanování je aktivita, která nemusí být vůbec drahá, a o to méně, pokud ji spojíte například také s vařením v přírodě. Děti dobrodružství milují, a pokud ke stanování vymyslíte ještě další program, například v podobě bojovky, anebo „honu za pokladem“, budou přímo nadšeni. Pohrajte si s výběrem místa. Zatímco někdo dává přednost lokaci poblíž civilizace, další naopak preferuje úplně odtržení od města.

  • Vyrobte si něco

Nápadů na domácí tvoření je spousta. Úplně jednoduše můžete s dětmi vyrobit nějakou dekoraci, vymalovat květináč a následně něco zasadit nebo si třeba jen něco upéct. Povzbudit je můžete také k jiným tvořivým činnostem, jako je malování, psaní básniček nebo modelování.

dítě

  • Jděte nakoupit na místní trhy

Nejen, že tím povzbudíte lokální pěstitele, ale navíc si snadno můžete uvařit zdravější a výživnější jídlo. Ukažte dětem, proč je dobré nakupovat na trzích a zapojte je také do celého procesu vaření. Uvidíte, že je to bude bavit.

  • Zahrajte si hru

Není nic jednoduššího než s dětmi vyjít ven na hřiště a něco si zahrát. Pokud vy sama nejste tak akční, poproste svého partnera, anebo zkontaktujte známé s dětmi a hru jim společně naplánujte.

  • Vyjeďte na výlet na kole

Výlet na kole je skvělý způsob trávení volného času. Nejen, že strávíte skvělý čas se svou rodinou, uděláte také něco pro své zdraví i tělo.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno