V sezdaném páru je výročí svatby jedním z důležitých mezníků, který vám připomíná, jak dlouho už jste spolu, upozorňuje vás na společně prožité roky, ale také vám dává sílu do těch dalších. S každým dalším výročím se znáte lépe a také vaše láska by měla vytrvat – a kromě toho potřebujete s každým novým rokem také být o něco tolerantnější. (A tak se nezlobte, když partner na nějaké to výročí zapomene…)

Jak pojmout oslavu výročí svatby

Oslavu výročí můžete pojmout v jednoduchém i honosnějším stylu. Neměli byste zapomenout na to hlavní: slavíte to, že jste spolu. Měli byste si tedy najít čas jen sami na sebe, a pokud máte děti, najít jim na jeden večer (den, víkend) hlídání a užít si oslavu společně. Také byste se měli navzájem obdarovat – a tady opravdu nezáleží na tom, jak „drahý“ to bude dar, ale spíš na tom, jak toho druhého znáte a jak si jej vážíte.

A která výročí jsou ta nejdůležitější

Zhruba do 15 let od svatby jsou všechna výročí nějak pojmenována (bavlněná svatba, papírová svatba atd.), potom už jen jednou za 5 let (20 let – porcelánová svatba, 25 let – stříbrná svatba, 50 let – zlatá svatba, 60 let – diamantová svatba atd.).

V prvních letech bereme za nejdůležitější to úplně první výročí, tedy bavlněnou svatbu, vydrželi jste to spolu rok a nejspíš jste stále zamilovaní.

Za zmínku rozhodně stojí i 7. výročí (vlněná svatba), protože v 7. roce obvykle přichází první velká krize. A za to, že jste ji překonali, si zasloužíte opravdu velkou oslavu.

Další krize mohou přijít třeba v 11. roce od svatby. Ne nadarmo se jí také říká ocelová svatba

Při 25. výročí, tedy stříbrné svatbě, se nabízí darovat svému partnerovi něco stříbrného – a je to v dnešní době opravdu úctyhodná doba, po kterou jste spolu vydrželi.

Dočkáte-li se i zlaté svatby (50 let od svatby), můžete si jako takový malý obřad vyměnit nové snubní prstýnky – ze zlata samozřejmě.

Diamantová (60 let), kamenná (65 let), platinová (70 let) a nebeská svatba (75 let) – to jsou výročí, která možná kdysi slavili naše babičky a dědečkové. Pokud se takového výročí dožijete i vy, pak nezbývá než vám gratulovat a jen tiše závidět…

Jaké výročí svatby jste naposled slavili vy?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

12
Komentujte

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
DanaZitaZuzkaJaroslavakrál Miroslav Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Milada
Host
Milada

Letos oslavíme 30 výročí a budeme mít obnovu manželského slibu v Las Vegas. Už se na to moc těšíme.

Marta
Host
Marta

My máme za sebou stříbrnou,ale jsem spíš na zlato. Takže náušnice.

Ëliška Veisová
Host
Ëliška Veisová

5.8.2017 zlatá svatba a pokračujeme směrem k diamantové.

Jitka
Host
Jitka

My měli s manželem loni na podzim 20 let. Mí rodiče spolu příští rok v létě budou už 60 let – takže diamantová. Máme s manželem ještě co dohánět.) Doufám, že se toho výročí rodiče ve zdraví dožijí

Alex
Host
Alex

My slavime letos porcelánovou, už se nemůžu dočkat 💐

Alena
Host
Alena

Letos stříbrná …. mazec, ani se to nezdá, nemít děti dospělé…

král Miroslav
Host
král Miroslav

Tož milé dámy. Žít s jednou ženou 75 let , tak ten chlap musí být svatý !!!
Ale vážně, pouze tolerance , úcta k partnerovi , a hlavně mít společné celoživotní
hodnoty .- To je to co vám pomůže udržet muže- nazdar, král Miroslav

Jitka
Host
Jitka

No já obdivuji mou maminku. Vydržet s mým otcem skoro 60 let je nadlidský výkon.:) Nevím proč by by zrovna chlap měl být ten svatý. moje máma je rozhodně světice.

Jaroslava
Host
Jaroslava

My letos slavíme 40. Vím, že pro tyto roky není žádný název, ale i tak si myslím, že je to taky docela dobrá výdrž.

Zuzka
Host
Zuzka

40 je rubinova

Zita
Host
Zita

Loni jsme slavili s manželem 50 let zlatou svatbu a oslavili s dětmi oběděm a boulingem ještě s večeří všem se to velmi líbilo.

Dana
Host
Dana

Dana Letos jsme oslavili 36 výročí svatby.Děti jsou už dospělé a máme spoustu vnoučat. Máme se rádi stále i po těch letech