Výhody rostlin v domácnosti: Rostliny neodmyslitelně patří do našeho života. Obklopujeme se jimi v přírodě, pěstujeme zeleň na zahradě a umisťujeme je i do bytu. Rostliny totiž fungují nejen jako bytový doplněk či estetický prvek, ale především je pro nás život s nimi vyloženě zdravý. Přináším vám 5 dobrých důvodů, proč si pořídit do bytu více rostlinek.

1. Prospívají našemu zdraví – i duševnímu

Vědecké studie prokázaly, že větší množství květin v domácnosti pomáhá jejich majitelům tlumit bolesti hlavy a také se jim lépe dýchá. Vždyť není žádnou novinkou, že rostliny mění oxid uhličitý na kyslík, čímž pro nás představují takovou přírodní čističku vzduchu. Kromě toho na nás květiny působí velmi uklidňujícím dojmem. Pokojovou rostlinku můžete tedy využít také jako antistresový prvek ve své kanceláři.

2. Pohlcují prach a toxiny

Věděli jste, že jedna větší rostlina dokáže snížit množství škodlivin v běžné místnosti asi o čtvrtinu? Poradí si s toxiny z lepených tapet, nátěrů či nábytku a také s prachem, který je plný alergenů a často stojí za spoustou našich zdravotních problémů. Přivítejte do svého domu pár kousků zeleně a můžete se rovnou také rozloučit s nepříjemnými potížemi, jako je bolest hlavy, škrábání v krku, dráždivý kašel, pocit únavy aj.

3. Zútulní váš domov

Rostlinky jsou nejen zdraví velmi prospěšné, ale také oku lahodící. Využijte je tedy jako bytový doplněk, který z vašeho bytu hravě vytvoří útulný domov, kde se cítíte příjemně a rádi se tam vracíte. Do okolí vyzařují harmonii a zdravou energii. Pokud si do bytu zvolíte nějakou z voňavých druhů květin, získáte tak dechberoucí a hlavně čistě přírodní aroma. Mnohem lepší, než-li chemický osvěžovač vzduchu, no ne?

4. Posilují produktivitu

Je dokázané, že místnost plná květin zlepšuje náladu, zvyšuje chuť do práce a pozitivně tak ovlivňuje naši výkonnost. Je proto vhodné mít květiny i v práci.

5. Z květináče rovnou do kuchyně

Do bytu si většina lidí obvykle volí nenáročné pokojové rostliny (kupříkladu palmy), které nevyžadují žádnou speciální péči. Pokud však patříte mezi náročnější milovníky rostlin, tak věřte, že s trochou péče a snahy můžete v bytě vypěstovat takřka cokoli. Třeba i ingredience na vaření. Bylo by přece skvělé dát si do čaje citron, který jste si sami vypěstovali, udělat si pomazánku z čerstvého avokáda a nebo si na špagety utrhnout pár lístků bazalky a nemuset kvůli tomu letět do obchodu. Navíc máte jistotu, že je to vypěstované s láskou a bez zbytečné chemie.

Pokud u sebe doma doposud nemáte žádného zeleného pomocníka, tak neváhejte a běžte to napravit! Rozdíl pocítíte okamžitě.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno