Zdroj foto: instagram.com

Herečka pro mnohé působící tak trochu tajemně. Příliš se nikde neukazuje, nejsou s ní spojeny žádné skandály a přes 30 let žije ve spokojeném manželství. Což ovšem neznamená, že není zajímavá. Ba naopak. Její role nejen ve filmech Vetřelec, Krotitelé duchů, Avatar či Podnikavá dívka jsou prostě nezapomenutelné. Jaký je recept na krásu podle americké herečky Sigourney Weaver?

Dcera bývalého prezidenta TV společnosti BBC

Sigourney Weaver se narodila 8. října 1949 v 6:15 hodin ráno v New Yorku. Je dcerou bývalého prezidenta TV společnosti NBC Sylvestera Weavera a anglické herečky Elizabeth Inglis. Navštěvovala prominentní dívčí školu Ethel Walker v Connecticutu. Jako malá si s panenkami ani na pískovišti moc nehrála. Místo toho chodila za tátou do práce do televizního studia.

Působila předčasně vyspělým dojmem, se spolužáky si toho neměla moc co říct. Rovněž se jí ve škole posmívali kvůli její výšce. Herečka si nepřipadala krásná. Ještě horší to bylo, když se porovnávala se svou krásnou matkou, od které se naučila britský zvyk a to skrývat a nedávat najevo své city. Ve 13 letech byla natolik zasmušilým dítětem, že ji rodiče poslala na terapii, neboť se tehdy věřilo, že zázračná psychoanalýza vyléčí každý problém.

Když se pak rozhodla odejít z domova, rodiče jí nebránili a poslali ji do elitní soukromé školy. Jenže tam opět trpěla kvůli své výšce, která budila posměch ze strany spolužáků. Sigourney celý rok na škole probrečela. Už ve 13 letech měřila 180 cm. Situace se nezměnila ani později, když s titulem bakaláře z anglické literatury pokračovala na věhlasné Yaleově škole dramatu a herectví. I když byla výbornou studentkou, tak profesorům se opět nelíbila její výška a obsazovali ji do rolí starých žen a prostitutek.

Zdroj foto: instagram.com

Co vedlo ke změně jména?

Od mládí je Sigourney vášnivou čtenářkou. Už jako dítě ležela v knihách. Dokonce i kdysi koketovala s myšlenkou, stát se spisovatelkou. Nestala se jí prý z důvodu, že není dost samotářský typ, ale je naopak ráda obklopena lidmi a miluje se podílet na společné práci. Herečka si posteskla, že je velká škoda, že dnes mladí lidí moc nečtou. Byla dokonce v šoku, že pracovala s člověkem, který nevěděl, kdo byl Charles Dickens. Ona pamatuje dobu, kdy lidé používali encyklopedie a vědomosti si ukládali do hlavy. Dnes nemusí, mají na to internet.

Ostatně četba knížky „Velký Gatsby“ od F.S. Fitzgeradla vedla k tomu, že si herečka změnila jméno podle postavy tetičky jedné z hrdinek románu na Sigourney. Vlastním jménem je Susan Alexandra Weaver.

První filmová role

Upozornila na sebe v roce 1977 ve filmu Woodyho Alena „Annie Hall“. Mezinárodní hvězdu z ní rázem učinila role Ellen Ripley v kultovním sci-fi thrilleru „Vetřelec“, kde ztvárnila roli neohrožené kosmické průkopnice. Postavu, kterou před Sigourney odmítly herečky jako Jane Fonda a Faye Dunway. Nezapomenutelná byla její role citlivé antropoložky v životopisném melodramatu „Gorily v Mlze“. Objevila se v komedii „Podnikavá dívka“, kde si zahrála společně s Harrisonem Fordem a Melánií Griffith.

V roce 1995 pobývala nějaký čas v Praze u příležitosti natáčení televizního filmu „Sněhurka“. Ztvárnila řadu rolí v různých filmových žánrech. Poslední roky ji lze vidět zejména v proslulém filmu „Avatar“, kdy se aktuálně chystají další díly.

Co jste možná o Sigourney Weaver nevěděli

V roce 1984 se provdala za divadelního režiséra Jima Simpsona, jenž je o 17 let mladší. V roce 1990 se jim narodila dcera Charlotte, která jde v šlépějích své maminky. Sigourney hovoří plynule německy a francouzsky. Patří mezi 100 největších filmových hvězd. Magazínem Empire byla zvolena jako jedna ze 100 nejvíc sexy hvězd v historii filmu. Nemá ráda výtahy. V roce 1998 byla členkou poroty na filmovém festivalu Cannes.

V přirozenosti tkví tajemství krásy

Sigourney je proslulá svým názorem ohledně kosmetických úprav tváře. Razí teorii, že tváře herců se musí hýbat. Sama by nikdy nepodstoupila botox či plastickou operaci. Vzhledem k tomu, že její oba rodiče trpěli rakovinou kůže, je herečka velmi důsledná v používání opalovacích přípravků a krémů s vysokou ochranou.

Stárnout přirozeně je jejím osobním rozhodnutím. Kromě péče o pleť používá doplňky stravy Omega 3 a vitamín D v tabletách. Rovněž věří v alternativní medicínu. Raději by šla na masáž a akupunkturu, než si nechat do těla pumpovat nějakou chemikálii.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno