Zůstala vám po porodu nějaká kila navíc, chcete je shodit a stále se vám nedaří nejen zhubnout, ale ani to hlavní – alespoň začít?

„Nemám pevnou vůli“ říkáte si. A každý další pokus o změnu životního stylu zametete znovu pod koberec touto větou.

Mám pro vás dobrou zprávu! S ohromující pevnou vůlí se člověk nerodí. Je to dovednost, kterou se učíme a posilujeme ji. Zkrátka, je za tím dřina! Na druhou stranu to znamená, že to není nedosažitelné a s trochou snahy ji budete mít i vy.

Takže až zase budete hledět na někoho inspirujícího, někoho, kdo má to, co vy ne a zase si budete říkat, že on narozdíl od vás má pevnou vůli, vzpomeňte si na tohle: I dotyčný se musel snažit a pracovat na sobě. A jistě měl také nesčetněkrát chuť to vzdát. Ale neudělal to. A to je také jediný způsob, jak svou vůli posilovat – znovu a znovu dělat věci, do kterých se nám vůbec, ale vůbec nechce.

 Motivace

Zamyslete se nad tím, jaká je vaše motivace. To je totiž ta mentální síla, která dává věci do pohybu. Motivace musí být silnější, než-li výmluvy.

Co je tedy vaší motivací? Chcete se sebou být spokojená? Toužíte po tom, být atraktivnější pro svého partnera? Stojí za chtíčem hubnout zdravotní důvody? Nebo se zkrátka jen chcete narvat do svých vysněných šatů velikosti S? Ať už je vaší motivací cokoli, myslete na ni každý den, obklopujte se jí a hubnutí vám půjde mnohem snáze. Můžete si vytisknout fotku vaší vysněné postavy a pověsit si ji na lednici, nebo si koupit nový kousek oblečení ve vaší vysněné velikosti, které chcete dosáhnout.

 Nejčastější výmluva

Napadá vás, jakou výmluvu v souvislosti s hubnutím a cvičením používáme nejčastěji? Řekla bych, že nedostatek času vítězí na plné čáře. Přitom každý jeden z nás disponuje každý den přesně 86 400 vteřinami, tedy 86 400 okamžiky. Proč jiní, mnohdy i vytíženější lidé, zvládají do svého nabitého programu zařadit i snahu zhubnout a vy ne? Protože otázka zdravého životního stylu není o čase, nýbrž o prioritách. Buďte k sobě upřímné a zapomeňte na výmluvy! Zkrátka si do svého života pouštějte jen to, co vám v práci na sobě může pomoct – a věřte mi, výmluvy to nejsou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno