Hraní si s panenkami je sice považováno za typicky holčičí věc, avšak mnohdy se panenky dožadují i kluci. Zatoužil po této ryze holčičí záležitosti i váš syn a hraje si s panenkou? Váháte, jestli mu ji koupit? Bojíte se, zda s ním není něco jinak? Nebo zkrátka jen přemýšlíte, co to znamená?

Nejčastější důvody, proč si s panenkou chce hrát i váš syn

  • Často může být důvodem to, že vidí svou maminku, jak se stará o mladšího sourozence a tak „hraje si na ní“, napodobuje ji.
  • Pokud váš syn vyrůstá převážně v ženském kolektivu (tedy má jen samé sestry, sestřenice, kamarádky holčičky), tak se může chtít začlenit a hrát si společně, tedy může chtít vlastní panenku – jako ji mají ostatní holčičky.
  • Někdy je důvod natolik prostý, že chlapec viděl nějakou holčičku, jak si hraje s panenkou, jak se baví a líbí se jí to a chce se prostě a jednoduše bavit také.

Dovolit či zakázat?

I v dnešní době bohužel někteří rodiče zastávají názor, že chlapečkovi panenka do ruky nepatří a musí si hrát jen s hračkami určené pro jeho pohlaví. Už jen slůvko „musí“ do spontánního hraní si ale opravdu nepatří. Není dobré zakazovat synovi panenku kvůli obavám, že tím ohrozíte jeho mužnost. Naopak tímto přístupem můžete svému dítěti do budoucna ublížit mnohem více – dáte mu tím pocit, že jeho mužnost není věc samozřejmá, ale je závislá na okolnostech a věci, které dělá či nedělá, ji mohou ohrozit. Zakazování holčičích her může být pro chlapce tedy vyloženě škodlivé.

Říká se, že fantazii se meze nekladou. Zkuste tedy nechat své dítko využít toto moudro při hraní, dejte mu svobodu ve výběru hraček a nemějte obavy.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

  1. Chlapeček a holčičí hračka, stane se a nemusí to nic znamenat. V okruhu rodiny a přátel byl jediný chlapec mezi dívkami. Při návštěvě ho upoutaly panenky jeho sestřenice a k obrovské radosti jednu dostal darem. Doma pak další celý den věnoval té panence. Zjišťoval jak se dají odebrat botičky a šatičky, co by se dalo demontovat a provedl důkladnou diagnostiku celého korpusu. Asi zjistil vše, co potřeboval vědět a tak panenka skončila mezi odloženými hračkami. Později se tvářil jako by se styděl za holčičí hračku ve svém pokoji a při nejbližší příležitosti ochotně věnoval svou panenku jiné mladší sestřence.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno