Zdroj foto: envato

Suché ruce: Ruce jsou naší vizitkou a často jsou i tím, čeho si na ostatních sami nejvíce všímáme. V neposlední řadě na nás stav našich rukou i leccos prozradí! Krom našeho zdravotního stavu vypovídají o našem věku či psychickém rozpoložení. I přesto, jak jsou ruce důležité, na ně často zapomínáme a veškerou péči věnujeme obličeji. Poté se ale může stát, že naše ruce budou zanedbané a budou připomínat spíše struhadlo – jsou vysušené, podrážděné, kůže svědí a pálí. Co s tím?

5 tipů, jak se starat o suché ruce

Základem je hydratace

Používejte krémy, oleje a emulze určené přímo pro citlivou pokožku na rukách. Ideální je používat co nejšetrnější produkty – přehnaně parfemované přípravky či přípravky s obsahem alkoholu pokožku vysušují.

Dejte si pozor na vodu

Mytí rukou je samozřejmě v pořádku, bohužel časté mytí ruce velmi vysušuje. A to především, pokud si je umýváme horkou vodou. To samé platí u příliš ledové vody. Proto si ruce myjte raději zásadně ve vlažné vodě a šetrnými produkty. Vhodné je nějaké výživné mýdlo s příměsí olejů.

Zdroj foto: pixabay

Snažte se minimalizovat styk s chemickými prostředky

Ideální je doma používat mycí a čistící prostředky v bio kvalitě nebo alespoň velmi šetrné. Pokud to není možné a přece jen přijdete do styku s produkty, které jsou plné chemikálií, používejte alespoň ochranné gumové rukavice.

Dopřejte si peeling

Možná jste doposud peeling používala jen na obličej, ale i rukám velmi prospěje. Zkuste si ho naordinovat 1 týdně. Hned po peelingu ruce namažte hydratačním krémem.

Dopřejte si masku

Kromě peelingů jsou na trhu k dostání i masky na ruce. Vypadají jako rukavice, ale jsou napuštěné regeneračním roztokem – stačí je navléknout a několik minut je nechat působit.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno