Zdroj foto: envato

Správné držení těla má bezesporu velký vliv na naše celkové zdraví. Vlivem špatného držení těla se mohou objevit problémy, jako je únava, bolest zad, bolesti hlavy a další… Při dodržování správného postoje budete nejen zdravější a více fit, ale také budete působit atraktivně, vitálně a sebejistě. V tomto článku si popíšeme několik cviků, které podporují správné držení těla.

Zvedání hlavy

Připravíme si cvičící podložku a položíme se na břicho. Ruce si dáme pod čelo a zvedáme hlavu nahoru a zase dolů. Cvik dělejte pomalu a v pozici vydržte alespoň 3 sekundy.

Co nedělat: při tomto cviku je stěžejní, abychom nezakláněli hlavu a nezvedali nohy. Při provádění pohybu dolů se nedotýkejte země.

Stahujte lokty k tělu

Opět se položíme na břicho na podložku a opřeme si čelo o zem. Pomalu zvedneme ruce do vzpažení a stále je držíme nad zemí. Poté je táhlým pohybem dáme co nejblíže k tělu, zatímco předloktí máme pořád ve vodorovné poloze. Následně vrátíme ruce zpět do vzpažení.

Co nedělat: pokuste se neohýbat v bedrech, nezvedat hlavu ze země, nezaklánět ji.

Zdroj foto: envato

Pro lepší rovnováhu

Klekneme si na podložku a utvoříme pozici kočky. Při správném provedení cviku jsou ruce na šířku ramen, záda jsou v rovině a nohy od sebe. Poté zvedneme levou nohou, opřeme se do levé dlaně a zvedneme pravou ruku. V této pozici vydržíme alespoň 3 vteřiny a poté se vrátíme zpět. Totéž provedeme i na druhou stranu. Pokaždé, když budete zvedat nohu nebo ruku, opřete se o dlaň druhé ruky či nárt druhé nohy – díky tomu se lépe dostanete do správné pozice.

Co nedělat: neprohýbejte v bedrech a cvičení provádějte pomalu a pečlivě.

Pás na správné držení těla

Můžete také vyzkoušet pás pro správné držení těla. Pořídit si ho můžete v obchodě se zdravotnickými potřebami. Tato speciální bandáž je pouze pomůcka, která vám napomůže ke správnému držení těla a protáhne vaše svaly, avšak není na místě přestat se jinak snažit. Svaly je potřeba posilovat.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno