Každá žena by si jistě přála mít krásnou sametovou pleť a také co nejvíce oddálit známky stárnutí a vrásky. Toho ale můžete dosáhnout jen pořádnou a hlavně správnou péčí o pleť. Možná si dokonce házíte klacky pod nohy, aniž byste o tom měla tušení… Jaké jsou nejčastější chyby při péči o pleť?

Nedostatečné odlíčení

První bod na probrání si zaslouží odličování, jelikož to je naprostý základ pro krásnou a zdravou pleť. Odlíčení neprovádíte pořádně nebo se snad neodličujete vůbec? Každá z nás jistě už zažila na vlastní kůži dny, kdy se vám večer už opravdu nic nechce a jste na odličování zkrátka už příliš unavená, tak tuto proceduru vynecháte a říkáte si, že se pro jednou nic nestane. Ovšem toto je to nejhorší, co můžete své pleti udělat. Neodlíčená pleť nemůže v noci dostatečně regenerovat. Co to znamená? Nejen, že budete ráno vypadat unaveně, ale budou se vám i ucpávat póry. Pokud pro vás platí spíše první jmenovaná možnost, tedy že se neodličujete pořádně, tak radím jen jediné – když už si dáte tu práci, že obličej zbavíte nánosu líčidel, ujistěte se, že to alespoň děláte správně.

Jak správně odlíčit pleť? Správné a dokonalé odlíčení by mělo být dvoufázové. 1 fáze – odličovací olej a důkladně odlíčit všechen make-up. 2 fáze – čistící krém nebo gel. A na závěr obličej opláchněte vodou. Nezapomeňte i na ranní čištění pleti. Dokonce i pokud nepoužíváte make-up je důležité čištění pleti věnovat pozornost.

Příliš častý peeling

Pokud máte přecitlivělou pleť se sklony k zarudnutí, nedoporučuji peeling provádět vůbec. I pokud máte normální pokožku, tak peeling provádějte maximálně jednou za dva týdny.

Mačkání pupínků

Určitě také znáte ten pocit, kdy se ráno probudíte a na tváři máte nového nájemníka. Většina z nás má hned potřebu se v tom hnípat a snažit se pupínek vymáčknout. Tím si ovšem většinou příliš nepomůžete, buď vám to udělá na obličeji ještě větší paseku nebo si dokonce zaděláte na zánět.

Nevyhovující kosmetika

Pří výběru produktů vždy dbejte, aby vyhovovaly vašemu typu pleti. Pokud si nevíte rady, jakou kosmetiku používat, můžete se poradit s profesionálem. Pokud máte např. mastnou pleť a díky nevědomosti budete používat přípravky pro suchou pleť, zanechá to na vaší tváři jistě paseku a to za to nestojí.

Špatná hygiena štětců a houbičky na make-up

Možná si říkáte, že své kosmetické pomůcky přece používáte jen vy a tak je nemusíte tak často umývat. Pravdou však je, že štětce i houbičku byste měla pořádně vydrbat alespoň jednou týdně. Na vyčištění svých kosmetických pomůcek si můžete pořídit speciální čistící roztoky, ale hravě si vystačíte i s pouhým mýdlem a vodou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno