Spokojený vztah: Zdravý partnerský vztah se skládá z mnoha aspektů. My si dnes povíme o třech z mého pohledu nejvíce stěžejních, které jsou-li funkční, činí ze vztahu procházku růžovou zahradou. Jestliže však nejsou, může to znamenat začátek konce.

Komunikace

Problém většiny rozpadlých vztahů či manželství tkví v jediném – na vině je komunikace. Tedy, spíše nekomunikace. Jak jinak, než komunikací, se můžete dozvědět něco o tom druhém? O jeho plánech, radostech či starostech? Pokud se chcete vše dozvědět z více či méně skrytých náznaků a dáváte jim přednost před jasným sdělením, pravděpodobně daleko nedojdete. Naopak páry, které od začátku pracují na umění komunikace se svým protějškem, mají velmi dobré vyhlídky na spokojený život ve dvou.

Intimita, spokojený vztah

Budování intimity je další nedílnou součástí každého vztahu. Co intimita ve vztahu obnáší? Jedná se o důvěrnost, sexuální touhu a hlavně také souhru. Stereotyp a ochladnutí touhy je v dlouhodobém vztahu normální, avšak není dobré usnout na vavřínech. Na intimitě se dá totiž pracovat a touhu opět obnovit. Chovejte se ke svému protějšku láskyplně a empaticky a uvidíte, že to vaši vzájemnou náklonnost velmi posílí.

Společně strávený čas

Všichni máme nespočet povinností – chodíme do práce, doma nás čekají další úkoly, řešíme domácnost, děti… V záplavě všech těch úkolů často zapomínáme na to nejcennější. A to na našeho partnera, který si také zaslouží, abychom mu věnovaly vědomý čas. Co mám na mysli vědomým časem? Jedná se o chvíle, kdy jsme přítomni nejen svou fyzickou schránkou, ale hlavně srdcem. Ne vždy, když se nacházíme vedle svého partnera, to znamená, že se mu skutečně věnujeme. Když se někomu věnujeme vědomě, dáváme mu v daný moment 100% své pozornosti. Vytvořte si se svým partnerem chvíle, které jsou jen vaše!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno