Zdroj foto: pixabay

Zatímco s prvním dítětem jste možná prožila šestinedělí, s druhým můžete počítat tak s „třídenním“. Po návratu z porodnice nejspíš nebudete mít ustláno na růžích, a proto je potřeba se na toto období zodpovědně připravit.

  1. Nemějte velkých cílů

Pokud jste doposud každý den vyvařovala teplé obědy, teplé večeře, teplé snídaně a teplé svačiny, bude lepší snížit standard. Zároveň se raději preventivně smiřte s tím, že nebude až tak naklizeno, vyžehleno a vaše starší dítko nejspíš zkoukne o trochu více pohádek, než vám bude milé. Když to přijde, pamatujte na to, že cílem je dobrodružné začátky přežít ve zdraví a pokud možno v pohodě.

  1. Připravte se dopředu

Možná budete po druhém porodu fit a vaše děti budou překvapivě bezproblémové, ale pro případ, že by tomu tak nebylo, připravte se dopředu. Něco málo si navařte, plánujete-li větší úklid, udělejte ho ještě před porodem. Myslete i na takové drobnosti jako je nákup sezónního oblečení nebo zkontrolování platnosti dokladů a kreditních karet.

Zdroj foto: pixabay
  1. Zapojte rodinu

Podá-li vám někdo z rodiny prst, snězte mu celou ruku. Budou-li vaše síly skutečně u konce, budete ráda dokonce i za pomoc tchyně. Jestli těžce nesete pomoc cizích lidí, domluvte se na nadstandardním zapojení partnera.

  1. Nefňukejte

Vaše šestinedělí může být velmi pohodové, nebo naopak velmi náročné. V obou případech ale mějte na paměti, jak velké štěstí vás potkalo. Máte dvě krásné děti. A sama víte, že brzy na všechny těžkosti zapomenete. Prosto se snažte zatnout zuby, užívat si příjemných věcí a až tak se nesoustředit na ty méně příjemné.

  1. Spravedlivě rozdělujte lásku

Abyste mohla plnohodnotně milovat ostatní, musíte milovat nejdříve sama sebe. Proto si dopřejte tolik spánku, kolik situace dovolí, dobře jezte a udělejte si něčím radost. V návalu hormonů a emocí nezapomínejte věnovat dostatečnou pozornost staršímu dítěti. Čtěte si knížky při kojení, snažte se s ním strávit alespoň pár minut denně o samotě. Nikdo od vás nečeká, že budete v období po porodu manželkou roku, ale mějte pro svého partnera vlídné slovo, protože věřte, nebo ne, situace je nová i pro něj.

A když je nejhůř, utěšujte se tím, že probděné noci, nalitá prsa, hojení poporodních poranění a přívaly emocí, to vše jednou (relativně brzy) skončí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno