Zdroj foto: pixabay

Asi každá žena by si přála mít perfektní make-up, který bude však zároveň vypadat přirozeně, jakoby tam vlastně ani nebyl. Někdy není od věci udělat si výrazný make-up, kouřové stíny a rty přetřít rudou rtěnkou, hodí se to však spíše na večírky a podobné události. Na běžné denní nošení je vhodnější tzv. nahý makeup. Jak si vytvořit přirozené líčení?

První krok: Krém

Pořádná a důkladná hydratace je základ, bez kterého se do líčení ani nepouštějte. Když krémování šidíte a pleť není dostatečně hydratovaná, tvoří se na pleti nevzhledné šupinky. Navíc většina make-upů pleť vysušuje a poté na už tak dost suché pleti nevypadá dobře. Zainvestujte do kvalitního hydratačního krému, který vám udělá dobrou službu. Nezapomeňte si ohlídat, aby se hodil k vašemu typu pleti.

Druhý krok: Sjednocení tónu pleti

Cílem přirozeného nahého líčení je pleť sjednotit a poté rozjasnit. Můžete to udělat při jednom, když použijete rozjasňující make-up. Pro co nejpřirozenější líčení je však vhodnější sáhnout po bb creamu a poté po decentním rozjasňovači. Před aplikací make-upu nezapomeňte použít podkladovou bázi, která vám zajistí delší výdrž.

Zdroj foto: pixabay

Třetí krok: Líčení očí

U tohoto stylu líčení se očí líčí pouze decentně. Naneste na víčko podkladovou bázi a na ni světlý stín v nude odstínu. Na řasy použijte tentokrát místo klasické černé raději hnědou řasenku, která sice prodlouží řasy, ale zachová jejich přirozený vzhled.

Čtvrtý krok: Úprava obočí

Je všeobecně známo, že obočí je dominantou obličeje, neboť mu dodává výraz. Je tedy důležité, aby vaše obočí bylo vždy upravené. Pokud ho máte vytrhané a má odpovídající tvar, stačí jej jen přetřít gelem na obočí v barvě, která vašemu obočí co nejvíce odpovídá.

Pátý krok: Rty

Třešničkou na dort je aplikace rtěnky. K tomuto decentnímu líčení si klidně můžete dovolit výraznější barvu rtěnky, avšak pokud chcete zachovat přirozenost i na rtech, použijte rtěnku v odstínu nude i v barvě vašich rtů. Linii rtů orámujte konturovací tužkou – dejte pozor, aby odpovídala barvě rtěnky.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno