Líčení rtů je takovou pomyslnou třešinkou na dortu. Také milujete rtěnku? Nebo se jim naopak vyhýbáte, protože máte pocit, že je to na vás už trochu moc a nebo, že vám žádná nesluší? Věřte mi, pokud máte pocit, že vám žádná rtěnka nesluší, ještě jste nenarazila na tu pravou pro vás! V dnešním článků si povíme, podle jakých kritérií rtěnku vybírat a možná se konečně dozvíte, jaká rtěnka bude slušet právě vám.

Tip č. 1: Vybírejte podle barvy pleti

Světlé typy si mohou dovolit odstíny, růžové, broskvové, korálově červené. Ženám s mírně tmavší olivovou pletí sednou barvy, jako starorůžová, tmavší broskvová nebo tmavá červená. Tmavé pleti sednou i extravagantnější rtěnky, např. hnědá, cihlová, fialová a červené rtěnky na všechny způsoby.

Tip č. 2: Zohledněte tvar rtů

To, že vám nějaký odstín padne v drogerii do oka není rozhodující pro koupi. Aby vám rtěnka skutečně slušela, musíte zohlednit spoustu aspektů. A jedním z nich je právě tvar rtů. Máte tenké nebo naopak plné smyslné rty? Ani jedno není špatná odpověď! Ať už máte jakékoli rty, vždy je můžete rtěnkou vyzdvihnout. Jen musíte vědět, jak na to. Pro úzké rty se hodí světlejší barvy, které dokáží rty opticky zvětšit. Výborně poslouží i lesky na rty. Pokud jste majitelkou plných rtů, vsaďte na tmavší matné odstíny, kterými rty naopak můžete opticky zmenšit.

Tip č. 3: Přizpůsobte rtěnku barvě zubů

Pokud máte zažloutlé zuby, rozhodně zapomeňte na rtěnky s oranžovým odstínem. Vyhnout byste se také měla zářivým růžovým odstínům. Tyto barvy způsobí, že zuby budou vypadat ještě více žluté. Pomohou vám naopak rtěnky s fialovým odstínem, tmavě červené či nude odstíny.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno