Zarůstající chloupky a pupínky po holení jsou noční můrou všech žen a dokážou nám celý proces holení dost znepříjemnit a výsledný efekt také není nic moc. Tyto nevzhledné pupínky ale rozhodně nejsou nevyhnutelné a my si v dnešním článku poradíme, jak proti jejich vzniku účinně bojovat.

Vhodná žiletka

Žiletka je nejpoužívanější holící prostředek. Sahá po ní většina z nás, protože to je rychlý a efektivní způsob, jak se zbavit chloupků. Jednorázové žiletky jsou dobré řešení, ovšem je nutné opravdu ctít slovo jednorázové. Jednou z častých chyb je opakované holení se jednorázovou žiletkou, která už nemá požadovanou ostrost. To je důvod číslo jedna, jak si zaděláváme na zarostlé chloupky a pupínky na našich intimních partiích.

První zásada pro dokonalé oholení je tedy jednoznačně vhodná žiletka v dobrém stavu. Pro perfektní výsledek se vyplatí investovat do co nejkvalitnějších břitů. Nezapomínejte také měnit náhradní hlavici hned ve chvíli, kdy cítíte, že už to není ono a holení jde hůře. Díky této důslednosti pro vás brzy budou pupínky po holení minulostí.

Kdo maže, ten jede

Holení není pro kůži žádný med a tak musíme poté věnovat zvýšenou pozornost péči o ní. V žádném případě nepoužívejte parfemovaná tělová mléka či deodorant ihned po holení! Naopak se mrkněte po neagresivních zklidňujících přípravcích proti svědění a zarudnutí. Tělové mléko bez parfemace, dětský olejíček, aloe vera,… Možností je spoustu, vyberte si tu svou a nezapomínejte po každém holení poctivě mazat!

Po směru růstu nebo proti – co je lepší?

Holením po směru růstu můžete vznik pupínků velmi minimalizovat. Na druhou stranu si však ženy často stěžují, že při tomto postupu nikdy nedosáhnou tak hladkého výsledku, jako při holení proti směru růstu.

Peeling

V boji o hladkou pokožku vám bude velikým pomocníkem peeling. Je potřeba ho však provádět pravidelně. Čím častěji budete provádět peeling, tím rychlejší tento proces zbavování se odumřelé kůže a také zarostlých chloupků bude.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

2 KOMENTÁŘE

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno