Stále kupujete drahé krémy a kosmetické přípravky a chcete zkusit změnu? Možná ještě nevíte, že i obyčejné bylinky, které máme všichni v kuchyni, dokážou strčit kdejaký luxusní krém s přehledem do kapsy! V dnešním článku si vyjmenujeme zázraky, které máme doma v kořenkách a povíme si o jejich využití v péči o své tělo a krásu.

Fenykl obecný

Maminky jistě znají tuto bylinku, jako pomocníka při křečích a bolesti bříška. Málokdo však ví, že toto štiplavé koření má také blahodárné účinky na naši pokožku. Fenykl je plný vitaminů a podpůrných látek, které mají moc udržovat naši pokožku krásnou. Jeho antiseptické účinky pomohou všem, které trápí mastná pleť a akné.

Skořice

Že zatím znáte skořici jen z voňavých dezertů, dortů či jablečného závinu? Tak to musíte honem napravit! Stejně, jako fenykl, skořice dokáže účinně pomoci v boji s akné. A nejen to! Můžete ji zkusit také na strie, celulitidu a další kožní patálie. Skořice působí silně protizánětlivě, umí regenerovat tkáně, zlepšovat metabolismus buněk a urychlovat látkovou výměnu. Byla by velká škoda vidět její uplatnění pouze v kuchyni! Smíchejte adekvátní množství skořice s olivovým olejem a bílým jogurtem a vyzkoušejte moc skořice doslova na vlastní kůži!

Česnek

Česnek je zkrátka takový všelék. Nejen, že je skvělý v kuchyni, jako výborné dochucovadlo pokrmů, ale je také známý svými léčivými účinky. Málokdo však ví, že najde své uplatnění i pokud jde o krásu. Díky svým účinným látkám dokáže omlazovat pokožku, zpomalit známky stárnutí, pomoci se striemi a také předejít vypadávání vlasů. Přesvěčte se sami – přidejte česnek do svého šamponu na vlasy. Pokud se nedokážete smířit s jeho výraznou vůní, použijte na zmírnění trochu medu.

Kari

Kari se skládá z kurkumy, koriandru, zázvoru, kardamomu, římského kmínu, muškátu, řeckého sena a sušeného česneku. Toto složení je doslova přehlceno prospěšnými látkami, které udělají divy s vaší hřívou. Nejen, že povzbuzují vlasovou tkáň a celkově posilují vlasy, ale také fungují jako prevence proti lupům. Maska na vlasy z kari je naprosto jednoduchá – smíchejte kari a vodu, aby vznikla konzistence pasty, naneste po celé délce vlasů a nechte působit alespoň 15 minut!

Měsíček lékařský

Tato bylinka má blahodárné účinky na naši pokožku! Urychluje hojení ran, hydratuje vysušenou pokožku, zklidní také spálenou pokožku, bojuje s plísní… Pozitivních účinků této bylinky je více, než dost a tak stojí za to ji vyzkoušet! Z květů měsíčku si vyrobte vlastní originální pleťovou vodu – díky domácí výrobě přesně víte, co vodička obsahuje a vyhnete se zbytečným chemikáliím!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno