břicho

Tuk kdekoli na těle, ale zejména pak v oblasti břicha, je pro naše tělo velkou zátěží. Pomineme-li estetické hledisko, které většinou bývá tou největší motivací pro to, se bříška zbavit, tuk kolem břicha také ohrožuje vaše zdraví. Viscerální tuk (neboli tuk kolem orgánů) výrazně zhoršuje jejich funkci, a v budoucnu může vést i k závažnějším onemocněním, jako je cukrovka, zvýšený tlak, anebo jakékoli kardiovaskulární onemocnění. Je tedy jen ve vašem zájmu se znovu vejít do těch džínů, které jste zahodila na dno skříně, anebo zkrátka jen vypadat dobře v upnutých šatech, na které tak dlouho kukáte přes vitrínu.

  • Přidejte do vašeho jídelníčku nějaké celozrnné obilniny

Začleňte do své stravy nějaké celozrnné obilniny. Spadá sem ovesná kaše, celozrnná rýže, nahradit ale můžete také běžné těstoviny, anebo bílou pšeničkou mouku. Proč? Nejenže tyto potraviny napomáhají v boji proti kardiovaskulárním onemocněním, navíc z několika nedávných výzkumů vyplynulo, že také napomáhají odbourávat viscerální tuk z těla.

ořechy

  • Jezte nenasycené tuky

Mohlo by se zdát, že omezením tuků ze stravy docílíte, že se vašeho bříška zbavíte jednou provždy. Opak je ale pravdou. Je prokázané, že některé tuky naopak napomáhají v jeho odbourávání. Mezi takové potraviny se řadí především avokádo, oříšky, olivový olej a jiné nenasycené tuky.

  • Jezte větší porce a omezte svačinky mezi jídly

Z dalších studií vyplývá, že na viscerální tuk zabírá také úprava jídelníčku, v podobě větších porcí, ale s většími rozestupy mezi jídly. Neměla byste však nikdy hladovět ani se striktně omezovat.

  • Nestresujte se

Zcela největším nepřítelem štíhlého pasu je stres. Proto vypněte, uvolněte se a pravidelně si dopřávejte tolik potřebný odpočinek.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno