muž a žena

Čas od času se každé z nás stane, že se poblázníme do té nesprávné osoby. Ať už jste zamilovaná platonicky, nebo si nešťastnou láskou procházíte ve vztahu, případně s milencem, rozchody jsou vždycky těžké. Zejména v případě, kdy je ukončíte na základě čistě rozumového rozhodnutí, a vaše city chtě nechtě přetrvávají. Jakým způsobem se s nimi můžete vyrovnat?

  • Přijměte fakt, že je konec

Ačkoli to je úplně nejtěžší ze všech kroků, je zároveň tím úplně nejzásadnějším. Jakmile se rozhodnete vztah ukončit, nebo ho někdo ukončí s vámi, přijměte tuto skutečnost jako fakt, a pracujte s ní. To nejhorší, co můžete udělat, je doufat, že se situace třeba někdy změní. Protože víte co? Nezmění. Důvod, kvůli kterému jste se se svým partnerem rozešli, se z 99% nezmění, proto se neutěšujte tím, že to jednou třeba bude jinak.

  • Přerušte veškerý kontakt

Abyste rozchod mohla přijmout jako hotovou věc, rozhodně se s vaším bývalým partnerem nescházejte. Naopak, přerušte veškerý kontakt s ním, nevyptávejte se na něj u svých známých a nejlépe úplně zapomeňte na to, že existuje.

žena se směje

  • Nedělejte nic, co vám ho připomíná

Chodili jste společně stále na to samé místo na kávu? Běhali jste spolu? Dívali jste se na nějaký konkrétní seriál? Jakkoli tyto aktivity sama milujete, na nějakou dobu si je zakažte. Zároveň taky vyhoďte všechny věci, které vám ho připomínají, tak abyste podpořila proces zapomínání.

  • Soustřeďte se na sebe

Při procházení první bolestnou fází je nezbytně důležité soustředit se na sebe. Vypusťte veškeré myšlenky na vašeho bývalého partnera a pozornost nyní věnujte sobě. Pečujte o sebe, cvičte, jezte zdravě a věnujte se sebevzdělávání. Pro tuto chvíli je to tím nejlepším, co můžete pro sebe udělat.

  • Dělejte nové věci

Posledním důležitým krokem, je získat nový impulz do života. Vyzkoušejte proto úplně nové aktivity, které jste nikdy předtím nedělala a začněte se jim věnovat naplno. Uvidíte, že měsíc, půl roku, rok, už nebudete myslet na svého bývalého partnera, ale budete si vděčná za to, že jste se tehdy naučila francouzštinu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno