žena pracuje

Pokud už jste se (alespoň částečně) už po mateřské dovolené zapojila do pracovního režimu, pravděpodobně řešíte, jakým způsobem získat více času pro sebe a práci. Pakliže už jsou vaše děti větší a docházejí do školky nebo dokonce do školy, pravděpodobně máte jejich program vyřešený téměř na celý den. Co ale v případě, že jsou vaše ratolesti ještě malé a celodenní program ve školce pro ně zkrátka ještě nepřichází v úvahu?

  • Domluvte se s kamarádkou, která má taky děti

Tím nejjednodušším způsobem je domluvit se s nějakou vaší kamarádkou, která má také děti (a nejlépe takové, které kamarádí s vaší ratolestí) na občasném hlídání. Když jsou děti spolu, zabaví se a jen zřídkakdy k tomu potřebují přítomnost dospělého. Domluvte si nějaké pravidelné dny, kdy budete děti hlídat vy, a kdy ona.

  • Využijte služeb své maminky

Babičky jsou tu především od toho, aby děti hýčkaly (a někdy také rozmazlovaly). Je jen málo dětí, které babičky nemají rádi. Proto se nebojte ji požádat, aby vám jednou za čas vypomohla s péčí.

prarodiče

  • Najměte si chůvu

Není nic špatného na tom si jednou za čas zavolat na pomoc cizího člověka. Zejména pak v případě, že pro vás nepřichází v úvahu předchozí dvě možnosti. Proto se nestyďte a jednou za čas ji využijte.

  • Vymyslete své ratolesti program

Občas zkrátka děláme zbytečně z komára velblouda. Mnohé děti jsou schopné se na dlouhou dobu zabavit i samy. Ať už nějakou kreativní činností, anebo logickou. Skvělé jsou různé druhy logických her, ale skvěle poslouží i klasické puzzle. Uvidíte, že získat čas pro sebe je občas snazší, než se může na první pohled zdát.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno