První příznaky těhotenství se obvykle objevují až 14 dní po oplodňujícím styku. K rozpoznání těhotenství je samozřejmě nejjednodušší koupit si těhotenský test nebo se objednat k lékaři. pokud jste ale z žen, které chtějí raději nejprve poslouchat své tělo a zajímá vás, jaké jsou první příznaky těhotenství, tento článek je právě pro vás.

 Nepřišla menstruace

Nedostavení se menstruace bývá pro většinu žen, které mají obvykle pravidelnou menstruaci, prvotním impulsem k otázce: „Jsem těhotná?“ Ovšem pozor! Těhotná můžete být i v případě, že se krvácení dostavilo – některé ženy menstruují, či alespoň slabě krvácejí i v prvním trimestru.

 Únava

První trimestr je známý tím, že u spousty žen přetrvává nepřekonatelná únava. Může za to narůstající hladina těhotenských hormonů. Když jsem otěhotněla, nabral pro mě pojem únava úplně nový rozměr. Přídavné jméno „nepřekonatelná“ je poměrně vystihující, protože je opravdu nemožné si dodat energie a máte chuť stále jen spát a spát. Někdy se dostavují dokonce i bolesti hlavy.

 Nevolnost

Nenechte se zmást pojmem „ranní nevolnosti„. Pocit na zvracení a žaludek, jako na vodě, vás může provázet během celého dne. Jak poznat těhotenskou nevolnost od obyčejné nevolnosti? Tyto stavy v těhotenství bývají provázeny zvýšenou tvorbou slin.

 Častá potřeba močení

Časté močení je dalším z typických příznaků těhotenství, který se také projevuje už v raném stádiu. Zpočátku těhotenství není časté močení způsobeno rostoucím plodem, nýbrž hormonálními změnami ve vašem těle.

 Změna pachů a chuti

Tyto změny jsou velmi nepříjemná věc. Nejenže najednou nevíte, co jíst, protože z vašeho oblíbeného jídla je vám najednou zle a co by vám chutnalo nevíte, ještě k tomu cítíte veškeré pachy mnohem intenzivněji. Zkrátka, ze dne na den vám páchne celý svět. Mnohdy se to bohužel týká i vašeho partnera.

 Přecitlivělost

Před chvílí jste se smála, najednou brečíte a za chvíli bude vaše nálada pravděpodobně zase úplně někde jinde. Bouřlivé hormonální změny zamávají nejen s vaším tělem, ale i s emocemi.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno