My ženy se přirozeně snažíme vypadat dobře. Za všech okolností. A k dobrému pocitu a zdravému sebevědomí neodmyslitelně patří také péče o tělo. Proto se zkrátka se snažíme být tou nejkrásnější, a nejlepší verzí sebe sama. Zejména v případě cvičení se ale situace může snadno zvrhnout do extrému. Jakým způsobem se my ženy dostáváme do stavů, které už se zdravím nemají nic společného?

Máme málo času, a tak se vrháme do cvičení, při kterých vydáme nejvíc energie

Koupíme si permanentku do místního fitcentra, abychom si pojistily, že za každou cenu budeme chodit cvičit. Částka, kterou za měsíční členství platíme, je totiž pro mnohé z nás dostatečným stimulem, abychom se cvičením konečně začaly. Protože jsme ale do pohybu „tlačené“ nejen z těchto důvodů, ale také vlivem časové tísně, často si volíme takové cvičení, které nám nevyhovuje. Nedostatek času si totiž chceme vykompenzovat pohybem, který pro nás často vůbec není vhodný. Kruhové tréninky, HIIT cvičení a další podobné lekce mohou být na jednu stranu fajn, ale rozhodně nejsou stavěné pro každého.


Cvičíme, protože musíme, ne proto, že chceme

S volbou lekce se často pojí také nevhodná motivace ke cvičení. Místo abychom cvičily z pozitivních důvodů, jako jsou: vylepšení kondice, zdravotního stavu nebo zlepšení nálady, do pohybové aktivity se z jakýchkoli důvodů nutíme.

Vybíráme si takový typ aktivit, který nás doopravdy nebaví

S ohledem na výše zmíněné nevhodné důvody se tak často dostáváme do bludného kruhu, kdy vlastně ztrácíme tu správnou motivaci ke cvičení. Malá rada na závěr? Změňte pohled na pohyb, a raději cvičte méně, ale jen to, co vás baví. Cvičení byste si měla užívat, ne kvůli němu strádat!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno