smutné dítě

Zvládnout situace, kdy vaše dítě odmítá vás poslechnout (a je věčně nespokojené), je složité pro každou z nás. Zejména pak v případě, že jste pracující matkou a nemáte času nazbyt. Místo, abyste společně s dětmi trávily radostné chvíle, vaše ratolest opakovaně předvádí scény kvůli tomu, že „už zase máte kuřecí maso, když přitom mělo chuť na špagety“. Jakým způsobem se můžete pokusit jeho nálady ovlivnit?

  • Zhluboka se nadechněte a vydechněte

Předtím, než na vaše dítě udeříte, že vás opět přivádí k šílenství, na chvilku se zastavte a zhluboka dýchejte. Když už nic jiného, minimálně tím získáte víc času na to, abyste si rozmyslela svou reakci. Místo toho, abyste zase vybuchla, zareagujte (pro dítě) nečekaně a s klidem. Uvidíte sama, co všechno tím můžete ovlivnit.

smutné dítě

  • Berte všechno víc s humorem

Není vždycky snadné děti pochopit a vyjít s nimi. Jedno je ale jisté. Děti zkrátka milují zábavu. Proto další možností, jak s dětmi vyřešit nějaký konflikt je nebrat ho příliš vážně. Udělejte si z nich občas legraci a komunikujte s nimi s lehkou nadsázkou. Všeho ale s mírou, samozřejmě.

  • Naslouchejte jeho potřebám

Ne vždycky musí být po vašem. A pokud je po vašem až příliš často, vaše děti to mohou snášet špatně. Najděte si čas na to, abyste si s nimi popovídala o tom, co je skutečně trápí, a proč se chovají tak jak se chovají. Můžete zjistit, že si už dlouho přejí něco, co jste jim neúmyslně odpírala.

  • Nešetřete na lásce

No a nakonec, vždycky je čas na sdílení lásky a pozitivních pocitů. Protože ve finále záleží na té „ranní puse na rozloučenou“ nebo „večerním pomazlení na gauči“.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno