unavená žena

Kombinace práce a rodiny je někdy obzvláště náročná. Zejména pak v případě, že se obojí snažíte dělat naplno. Pokud se nechcete časem zhroutit, rozhodně byste měla zvolnit a začít si svůj život alespoň částečně odlehčovat. Jakými způsoby to lze udělat?

  • Rozdělte si s partnerem péči o domácnost a děti

Tím nejjednodušším řešením je, abyste si s vaším partnerem v klidu promluvila o rozdělení rodinných povinností, zejména pak v případě, že oba děláte to samé – pracujete a máte své vlastní záliby. To by mělo vyhovovat vám oběma. Rozhodně se nenechte zviklat tím, že jste žena a měla byste se péči o děti věnovat pouze vy. Nemějte ani pocit, že za každou cenu musíte být superžena a zvládnout úplně všechno.

relax

  • Nechte si občas vypomoct od cizích

Pokud nepřipadá v úvahu dělení partnerských povinností, pak sáhněte po pomoci druhých. Pokud jsou toho schopni vaši rodiče nebo rodiče vašeho přítele, jejich ochoty využijte. Pakliže si to můžete dovolit, není nic špatného na tom si čas od času nechat vypomoci od chůvy nebo uklízečky. Není to žádná ostuda a ve sférách pracujících žen je to zcela normální záležitost.

  • Občas zkrátka vypněte

Celý kolotoč práce-rodina-záliby je velmi vyčerpávající. Obzvláště pokud do všeho dáváte 100%. Nemějte proto výčitky, pokud občas vypnete – odpočinkem nebo například s kamarádkami.

  • Trvejte na čase pro sebe

A ať už je to jakkoli, vždycky trvejte na času sama pro sebe. Je zcela normální, že nemůžete zvládat úplně všechno, proto se o to ani nesnažte. Dělejte věci také sama pro sebe a pamatujte si, že to, co sama nemáte, nikdy nemůžete předat ani vašemu okolí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno