Zdroj foto. pixabay

Jak zvládnout dítě v letadle a nezbláznit se: Vidina dovolené u moře může být lákavá, ale představa nonstop brečícího dítěte v letadle už je spíše frustrující. Když však dodržíte následující rady, i cestu letadlem přežijete bez úhony.

Věk dítěte

Je rozdíl, zda cestujete s malým miminkem, dítětem do 2 let, nebo dítětem starším. Věk dítěte také musíte nahlásit letecké společnosti, podle věku se bude řídit i počet sedadel atd. Každé dítě bez ohledu na věk musí mít svůj vlastní pas.

Miminko

Cestujete-li s miminkem, je celkem jedno, zda si k letu vyberete denní nebo noční dobu. Miminko spí několikrát denně, a když budete mít štěstí, usne i v letadle. Mějte však s sebou připraveny nějaké hračky, kterými byste dítě zabavili, a také jídlo v kojenecké láhvi – personál letadla vám jej určitě ohřeje. Přebalování může být trochu oříšek, ale většina leteckých společností, které nejsou nízkonákladové, má na toaletách přebalovací pult. Doslova spásou pro brečící miminko může být dudlík.

Zdroj foto. pixabay                      dítě v letadle

Dítě do 2 let

Větší miminko nebo batole už bude lepší přepravovat v noci, kdy má pravidelný spánek. Vyhnete se tak probrečené cestě. Někdy mohou děti trpět na zalehnutí uší, zkuste jim asi týden před odletem kapat do oušek ušní kapky (např. Cerustop). Jak pro miminko, tak i pro batole se opět hodí dudlík.

Děti od 2 do 12 let

Je to široká skupina dětí, které už ale mají nárok na vlastní sedadlo v blízkosti rodiče, které se platí, ale většinou je na něj poskytována sleva. Výhodná jsou sedadla u okénka nebo v přední části letadla. Děti se mohou dívat ven a v první řadě letadla je i více místa na jejich hračky či další potřeby. Můžete si vybrat noční let a zase spoléhat na to, že dítko usne, nebo naopak denní let a dítě zabavit – při vzlétání a přistávání díváním z okna, během letu knížkami, hrami apod.

TIP pro větší děti: Chcete-li, aby vám cesta letadlem lépe utekla, objednejte si nejpozději 48 hodin předem dětské menu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno