Zdroj foto: pixabay

Maturity a přijímačky: Zatímco maturity proběhnou od 1. do 3. června, přijímačky na střední školy 8. června. Co máte teď dělat?

Učit se

Nejlepší variantou pravděpodobně bude učit se a připravovat se jak na přijímací zkoušky, tak na maturity. Učení se vám nikdy neztratí. A navíc už si to můžete rozvrhnout. Při domácí výuce možná nemáte vždy k ruce učitele, ale zase si můžete na internetu vyhledat přesně ty informace, které potřebujete, nebo na které se musíte nejvíce zaměřit.

Vypracovávat otázky

Doma se také dobře dají vypracovávat maturitní otázky, které jste bezesporu již dávno dostali. Máte na to dostatek času, internet po ruce a popř. telefon na učitele nebo distanční výuku, přes kterou můžete konzultovat případné nejasnosti.

zdroj foto: pixabay

Příprava na přijímačky

Stejně tak bych doporučovala nezahálet a stále se připravovat na přijímací zkoušky a to jak na střední školy, tak i na vysoké školy. Přijímačky se asi nikde promíjet nebudou, protože převis žáků je mnohem vyšší než kapacita škol. Zase platí, že modely a vzory přijímaček máte jistě už dlouho doma, tak pilujte, co vám dělá problémy. A problémy konzultujte – s rodiči, spolužáky, učiteli

Jak se z toho nezbláznit

Neocenitelné ale ve všem tom shonu je, když dokážete na chvíli vypnout, vyrazit na procházku nebo na kolo do přírody, podívat se na pěkný film, věnovat se koníčkům. Odpočinutý mozek dokáže lépe vstřebávat informace. To, co vám dlouhodobě nejde naučit nazpaměť, si přečtěte těsně před spaním – ráno už si to budete pamatovat navždy. A když jsme u toho spánku, tak ten je také velmi důležitý – nejenže regeneruje tělo, ale v mozku se během něj urovnávají informace, které jste nasbírali za celý den – tak že si dopřejte denně 8 hodin spánku!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno