Zdroj foto: pixabay

Kdy otevřou letní tábory: Stále není jasné, jak to s tím postupným uvolňováním bude. Nastoupí děti opravdu do školy 25. května? A budou moci jet o prázdninách na tábor? A kdy?

Tábory až v srpnu

Tábory, jak to zatím vypadá podle ministra školství i podle epidemiologů, by se mohly konat ve druhé půlce prázdnin, tedy v srpnu. Záleží na vývoji situace a děti také budou muset splnit některé podmínky. Kromě toho budou muset být dodržována některá hygienická opatření.

Podmínky přijetí dítěte na tábor

Zdroj foto: pixabay     letní tábory

Dítě /jeho zákonný zástupce/ bude muset doložit, že je neinfekční a že nesdílí domácnost s žádným rizikovým členem (například prarodičem). Dále je možné, že počet dětí na jeden tábor bude omezen – například 30 dětmi. Nejspíš také budou muset dodržovat některá bezpečnostní a hygienická opatření, což ovšem může být na řadě táborů také problém.

Roušky a desinfekce

Zatímco organizátoři táborů již teď shánějí desinfekci, aby ji mohly děti na táborech využívat, roušky jsou pro mnohé noční můrou – v rouškách by se těžko daly některé aktivity vykonávat, nehledě na společné stravování. A jak by asi mohly děti v rouškách ve stanech spát?

Má to svá pro a proti

Tábory a jejich konání mají samozřejmě jako všechno svá pro a proti. Pro hraje zejména to, že rodiče nemají děti o prázdninách kam jinam dát – nehledě na to, že děti byly již několik měsíců doma kvůli uzavření škol. Stejně tak dobrým důvodem pro konání táborů je i to, aby děti nezlenivěly a pohybovaly se, protože jinak by se mohlo mnohem více dětí potýkat s otylostí. Proti stojí zejména argument, že díky setkávání dětí z různých koutů republiky by se virus mohl šířit opět rychleji (a mohly by se nakazit blízcí příbuzní dětí, prarodiče apod.)

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno