Nástup dítěte na základní školu je velkou událostí nejen pro něj, ale i pro celou jeho rodinu. Z toho důvodu je potřeba k ní takovým způsobem přistupovat. Přestože se většina dětí do první třídy těší, najdou se i tací, kteří mají ze školy hrůzu.

V takovém případě je vhodné svou ratolest více nezastrašovat, a naopak se snažit vyzdvihnout pozitivní věci, které ke škole patří. Můžete poukázat na utváření nových přátel, zábavu ve školní družině, nebo předmět, na který se dítě bude těšit.

Ještě před nástupem do školy, nejlépe ke konci léta, je vhodné dítě připravovat na nový režim. Mělo by si zvyknout na stejný čas, ve který chodí spát i na čas, kdy vstává. Dostatek spánku je samozřejmostí.

Další podstatnou součástí nového režimu je i pravidelné učení. Nemělo by se v žádném případě jednat o šestihodinový dril, to je to poslední, po čem děti v takovém věku touží. Čas vyhrazený na učení byste měli pojmout jako opakování látky ze školy, tak aby si dítě vytvořilo zvyk učit se. Zároveň si tím pojistíte i to, že vaše ratolest všemu rozumí a v ničem nezaostává. Osvojení základů je pro dítě klíčové a obvykle určuje, zda se bude dobře učit i v pozdějších letech.

V žádném případě ale na dítě nespěchejte a netlačte na něj. Chcete přeci, aby se do školy těšilo a chodilo do ní rádo. Připravujte pro něj aktivity i mimo školu a za každý menší úspěch ho odměňte. Koneckonců, spokojenost vašeho dítěte je to, na čem doopravdy záleží.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno