Blíží se léto a s ním i všudypřítomná otázka, kam dát děti v době letních prázdnin. Nabízí se babičky, hlídací tety, tábory či příměstské tábory. Na ty dva poslední se zaměříme v tomto článku, abychom vám alespoň trochu ulehčili rozhodování.

Jaký je rozdíl mezi táborem a příměstským táborem

Táborem se rozumí celodenní a celotýdenní (popř. čtrnáctidenní) pobyt dítěte za dohledu dospělého personálu, zatímco příměstský tábor dítě zabaví během pracovní doby v pracovních dnech po dobu jednoho týdne.

Které děti poslat na tábor

Otázka se zdá jednoduchá, ale stanovit nějakou hranici, od kdy je dítě připraveno strávit týden, či dokonce dva bez přítomnosti rodičů, není zdaleka tak snadné. Některé děti to zvládnou dříve (třeba kolem 5 let), jiné na to nejsou připraveny ani kolem 10. roku věku. Záleží na temperamentu dítěte, a také na tom, jak je zvyklé být bez rodičů v průběhu celého roku.

Co dítěti pobyt na táboře ulehčí

Dítěti pobyt na táboře ulehčí:

  • je-li zvyklé během roku pobývat několik dní u babičky nebo kamaráda/kamarádky,
  • pojede-li s ním jeho sourozenec,
  • pojedou-li společně s ním kamarádi ze školy,
  • pojede-li na tábor, kde už to zná,
  • bude-li mít s sebou oblíbenou hračku,
  • organizátoři tábora budou mít od rodičů dopředu napsané pohledy či dopisy, které budou dítěti každý večer rozdělovat.

Které děti dát na příměstský tábor

Ostatní děti, které nejsou tolik zvyklé na odloučení od rodičů, spíše snesou příměstské tábory, neboť jejich režim více připomíná ten školní či školkový. Rodiče je ráno přivedou, děti si zahrají, něco se naučí, prožijí dobrodružství, a odpoledne si je rodiče zase vyzvednou. Příměstské tábory bývají hodně tematické a vybrat si může skoro každé dítě. Některé příměstské tábory jsou organizovány pro děti, které přes rok navštěvují určitý kroužek (hokej, fotbal, gymnastiku aj.).

Finanční hledisko

Je-li pro vás důležité i finanční hledisko, pak jsou příměstské tábory většinou levnější (záleží samozřejmě na druhu a na používaných pomůckách a rekvizitách – např. kouzelnický tábor, nebo tábor, kde se každý den jede na výlet).

A protože na většině táborů jsou již místa téměř zaplněna, vrhněte se na hledání tábora ještě dnes!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno