Přináším vám 3 jednoduché recepty na chutné příkrmy pro malé jedlíky. Každá maminka to asi zná… Snaha vymyslet z jen mála vhodných potravin pro dítko něco chutného a hlavně nevařit stále dokola to samé. Někdy je to unavující a každý nový recept a inspirace se hodí.

Květáková polévka s jáhlovými vločkami – od 8. měsíce

Co budete potřebovat:

5 růžiček květáku
4 lžíce jáhlových vloček
Zeleninový vývar nebo kojenecká voda
1 žloutek

Květák zalijeme zeleninovým vývarem (nebo kojeneckou vodou) tak, aby byl ponořený, přivedeme k varu a poté nasypeme jáhlové vločky. Asi 5-8 minut povaříme do změknutí květáku a přidáme vaječný žloutek. Na závěr polévku rozmixujeme do hladka. Krémovou květákovou polévkou jistě vaše dítko nepohrdne

Bramborovo-mrkvová kaše – od 6. měsíce

Co budete potřebovat:

Mrkev a brambory v poměru 1:3
Kojenecká voda
Tuk – olej či máslo
Kojenecké nebo mateřské mléko

Brambory a mrkev oloupáme a pečlivě omyjeme. Brambory poté nakrájíme na menší kostičky a mrkev nastrouháme na hrubém struhadle. Vše zalijeme vodou, přidáme trochu tuku a uvaříme do měkka. Když máme uvařeno, tak vše rozmixujeme do hladka. Nakonec zahřejeme mléko a vmícháme ho do kaše, jako bychom dělali klasickou „dospěláckou“ kaši. Bramborovou kaši s mrkví nedoporučuji mrazit.

Kuskus se špenátem, pórkem a bílým jogurtem

Co budete potřebovat:

3 lžíce kuskusu
Pórek
Listový špenát
3 lžíce kvalitního bílého jogurtu
Lupínek másla

Nejprve si připravte kuskus. Kuskus uvařte velmi do měkka, aby byl pro dítko dobře stravitelný. Pórek a špenátové listy dobře omyjte. Pórek nakrájejte na drobno a špenátové listy natrhejte na malé kousky. Nakonec uvařte špenát s pórkem a lupínkem másla do měkka. Poté rozmixujte nebo rozmačkejte, smíchejte s kuskusem a bílým jogurtem.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno